Сербія збільшила кількість рейсів до Угорщини, щоб полегшити шлях росіян до країн ЄС

Кількість рейсів з Угорщини до РФ постійно зростає. Попри те, що чимало європейських країн заборонило приймати туристів з Європи (звісно, не Угорщина).

Авіакомпанія Air Serbia, яка не зупиняла авіасполучення з Росією, збільшує кількість рейсів між Будапештом і Белградом до 17 на тиждень. Таким чином більше росіян зможуть обрати Угорщину для в’їзду до ЄС. А далі, як відомо, між країнами Шенгену кордонів не існує, тож можна вільно подорожувати.

Оголошення було зроблено компанією Air Serbia, мажоритарним власником якої є держава, повідомляє Euractiv.

Як відомо, Сербія не запроваджувала санкції проти РФ, а її авіаперевізник продовжує виконувати рейси до чотирьох російських міст. Зазначається, що авіакомпанії РФ можуть літати в межах Сербії, однак не можуть дістатися до неї, оскільки Сербія оточена країнами, які запровадили антиросійські санкції. 

За даними видання, прямі рейси з Будапешта до Росії були популярними ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Однак після початку війни угорська Wizz Air постійно збільшує кількість місць на цих рейсах.

Що взагалі з кордонами для росіян

9 вересня 2022 року Рада ЄС затвердила припинення угоди про спрощений візовий режим з РФ. Рішення запрацювала 12 вересня 2022 року. Відтоді візовий збір для громадян країни-агресорки виріс з 35 до 80 євро. 

Вже 17 січня 2023 року туристам з РФ перестали видавати багаторазові шенгенські візи. 

Пізніше, 28 січня, стало відомо про те, що росіянам припинили оформлювати біометричні закордонні паспорти з терміном дії 10 років.

Після численних закликів заборонити російським туристам в’їзд на територію Євросоюзу країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва – разом із Польщею ще 19 вересня стали першими країнами ЄС, які ввели таку заборону.

Відразу після рішення країн Балтії та Польщі, відчуваючи суттєвий наплив росіян, Фінляндія також пішла на закриття сухопутних кордонів з Росією для туристів. Міністерство закордонних справ країни оголосило, що з 30 вересня почнуть діяти обмеження на в’їзд росіян на східному кордоні країни.

З 25 жовтня Чехія ввела повну заборону в’їзду для туристів з РФ, які мають дійсні шенгенські візи, видані Чехією або іншими країнами Шенгенської угоди. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліповський заявив, що заборона необхідна, оскільки не можна ігнорувати нещадні бомбардування мирного населення в Україні.

Бельгія призупинила видачу туристичних віз громадянам Росії ще на початку липня цього року. Зараз країна видає візи лише студентам, дослідникам, одноразові робочі візи та візи для молодих людей, які живуть і працюють у приймаючих сім’ях. Ще раніше Бельгії приймати заявки на короткострокові та довгострокові туристичні візи від росіян припинила Данія. Наразі країна видає візи лише для офіційних візитів. Країна також призупинила дію Угоди про спрощення візового режиму з Росією 6 вересня 2022 року.

Нідерланди 27 квітня призупинили видачу короткострокових віз громадянам Росії після того, як співробітники їх посольства були оголошені персонами нон-грата в Росії. Однак країна все ще розглядає заявки на отримання віз з гуманітарних міркувань і видає дозволи на тимчасове проживання.

Словаччина також не приймає заяви на отримання туристичних віз від громадян Росії. Оформлення візи допускається лише для окремих категорій громадян та в екстрених випадках.

Німеччина скасувала угоду про спрощення візового режиму з Росією, її влада також запровадила нову вимогу для отримання візи – підтвердження банківського рахунку з “перевіреного банку” в ЄС. Аутсорсингова компанія VisaMetric нещодавно попередила російських клієнтів, що для заявки на отримання шенгенської візи в Німеччину прийматимуться лише банківські виписки з перевіреного банку, який працює в ЄС.

Словенія видає візи громадянам Росії тільки за наявності дійсного авіаквитка на прямий рейс до країни. Квитки на потяг або автобус як доказ подорожі не приймаються. Однак при цьому Словенія, як і решта країн ЄС, закрила своє небо для польотів з Росії.

схожі