На Закарпатті розквітла долина нарцисів. Цвітіння триватиме близько тижня

Заповідник дуже популярний серед туристів. Зазвичай цвітіння триває близько тижня, проте локацію встигають відвідати тисячі туристів, що приїзджають з різних куточнків України.

На Закарпатті розквітла відома туристична локація – долина нарцисів. Про це у Facebook повідомляє ГО “Дунайсько-Карпатська Програма“.

Це унікальне місце, в якому можна побачити масове цвітіння (вважається найбільшим у світі) рідкісної квітки нарцису вузьколистого, яка знаходиться на межі зникнення та занесена до червоної книги України. Як правило, природнім середовищем проростання нарциса вважаються гірські масиви, але долина нарцисів Хуст знаходиться лише на висоті 100 – 120 метрів над рівнем моря.

Подібні ділянки з великою кількістю нарцисів також можна спостерігати в Румунії та на Балканах, але вони знаходяться на висоті більше як 1000 м над рівнем моря та займають значно меншу площу ніж Долина нарцисів у місті Хуст.

Як повідомляється, одна із проблем долини нарцисів – це заростання деревно-чагарниковими видами. Втім, лучна рослинність частково збереглась навіть на тих ділянках, де не проводилось викошування впродовж 5 останніх років.

“Тепер іде відновлення цієї території. Якщо викошування в майбутньому буде проводитися регулярно, ділянки із нарцисом будуть розширюватися”

зазначив завідувач ботанічної лабораторії Карпатського біосферного заповідника Микола Волощук.

Де знаходиться та як доїхати

Знаходиться даний унікальний витвір природи в Закарпатській області, біля районного центру – м.Хуст. Найпростіший маршрут до долини нарцисів це потягом до м. Мукачево, звідти (близько 60км.) маршрутним автобусом чи таксі до м. Хуст, з міста Хуст таксі (6 км.) до Долини нарцисів.

Буйволи в Долині нарцисів

Мальовничі нарциси – не єдине, чим ця місцина може потішити око мандрівника. З 2020 року тут оселилося стадо буйволів. Колись ці могутні створіння вільно блукали карпатськими лісами, сьогодні ж їх залишилось небагато. Втім, екологи твердо налаштовані виправити цю несправедливість.

З травня до листопада тут живуть з півтора десятка буйволів (наразі їх 15, але сподіваємось, скоро їх чисельність зросте). Як не дивно, вони не шкодять нарцисам, а навпаки – допомагають їм, поїдаючи підріст чагарникових і деревних порід.

Буйволів рідко зустрінеш в наших краях, тому це ще одна причина помилуватися красою карпатської природи в Долині нарцисів.

схожі