Ryanair та WizzAir підняли вартість пріоритетної посадки та багажу

Вслід за новими правилами перевезення ручної поклажі на борту, які лоукостери ввели 1 листопада, WizzAir та Ryanair підняли і вартість пріоритетної посадки та багажу. Тепер з’явилося таке поняття, як динамічна ціна. 

Ryanair

Головне: Ryanair змінив тарифи на оплату послуги пріоритетної посадки та малого (до 10кг) реєстрованого багажу.

Priority

Що було раніше: до січня 2019 ціна на Priority i на малий реєстрований багаж була сталою і залежала від того, чи ви купуєте послугу разом з квитком, чи докуповуєте пізніше. Якщо купувати одразу, треба було платити 6 євро, а якщо докуповувати пізніше – 8 євро.

Що тепер: тепер ціна стала динамічною і залежить від попиту на певний рейс. Отримати найнижчу ціну зможуть лише перші покупці, вони заплатять за пріоритетну посадку 6 євро, як і раніше. Далі ж ціна можна зрости аж до 10€. Перші 30 місць на рейсі з пріоритетною посадкою будуть коштувати 6 євро, наступні 30 місць – 8 євро, а останні місця обійдуться у 10 євро.

Зверніть увагу: авіакомпанія Ryanair використовує літаки Boeing 737-800, що вміщують 189 пасажирів. А послуга Priority продається лише на 90 місць. На кожному рейсі перші 30 місць з пріоритетною посадкою будуть коштувати 6 євро, наступні 30 місць – 8 євро, а останні місця обійдуться у 10 євро.

Оскільки кількість місць Priority обмежена, на деяких рейсах може скластися ситуація, що послуга буде недоступною для купівлі. Тоді доведеться купувати реєстрований багаж.

Чи можна докупити послугу Priority вже в аеропорту? Так, але тоді вона коштуватиме 20 євро при купівлі на стійці реєстрації та 25 євро при виході на посадку. 

Малий реєстрований багаж до 10 кг

Що було раніше: цей тип багажу Ryanair запровадив з 1 листопада. Це велика ручна поклажа розмірами до 55 x 40 x 20 см і вагою до 10 кг. Її ви зможете здати в багаж ще на стійці реєстрації. Відповідно туди можна класти пляшечки, що перевищують 100 мл. Коштував він 8 євро при купівлі одразу з квитком або 10 євро, якщо докуповувати пізніше.

Що тепер: тут ціна стала теж динамічною – від €10 до €12. На кожен рейс перші 8 місць малого реєстрованого багажу до 10 кг будуть коштувати 10 євро, наступні обійдуться у 12 євро.

WizzAir

WizzAir теж вирішив не відставати від свого ірландського конкурента і підняв ціни на пріоритетну посадку та малий багаж. Тепер тут теж працюватимуть динамічні тарифи.

Що було раніше: до січня 2019 ціна на Priority була сталою і залежала від того, чи ви купуєте послугу разом з квитком, чи докуповуєте пізніше. Якщо купувати одразу, треба було платити 5 євро, а якщо докуповувати пізніше – 15 євро.

Що тепер: тепер ціна стала динамічною і залежить від попиту на певний рейс, часу, коли ви купуєте послугу та сезону (високого/низького). Мінімальна вартість лишилася такою ж – 5 євро, а от максимальна зросла до 17 євро. Зате з`явився ще один плюс для тих, хто заплатив за пріоритетну посадку, – пріоритетна реєстрація. Це спеціальна стійка реєстрації, де ви зможете швидше здати багаж, ніж ті, хто не має Priority.

Багаж

Що було раніше: раніше невеликий багаж розміром 55x40x23 см і вагою до 10 кг коштував від 7 до 12 євро. 

Що стало тепер: тепер мінімальна вартість невеликого багажу зросла до 9 євро і стала залежати ще і від дати вашого відправлення (низький/високий сезон). Так при польотах у високий сезон (з 23 березня до 15 квітня, з 19 травня до 30 вересня і з початку грудня до першого тижня січня) за 10-кг валізу ви заплатите від 12 до 27 євро, а в низький сезон (весь інший час) від 9 до 24 євро. 

Також збільшилася ціна на «стандартний» багаж вагою до 20 кг: у низький сезон вартість складе від 15 до 44 євро, у високий сезон – від 20 до 50 євро за одиницю багажу.


Читайте також: