Особливості перельотів з WizzAir (з власного досвіду)

WizzAir – угорський бюджетний авіаперевізник. В Україні літає з трьох міст – Києва, Львова та Харкова. WizzAir не завжди вміє бути бюджетним, особливо якщо ви купуєте в нього додаткові послуги (я вже промовчу про бутерброди на борту за 5 євро). Втім вартість квитків на недалекі напрямки розпочинається з 9 євро, так що сміливо зарахуємо його до лави лоукост авіаперевізників. У цьому матеріалі розкажу про особливості WizzAir: як загалом проходить переліт, чи зважують ваш багаж, чи забирають рюкзаки в багажний відділ, чи затримуються рейси і чи комфортно взагалі літати. 

Купівля квитків

Купити квитки у WizzAir можна лише онлайн або через колл-центр. У компанії немає офісів з продажу білетів, що допомагає значно економити на зарплатах персоналу та оренді приміщень. Як всі лоукостери, WizzAir – дуже хитрий авіаперевізник і любить піднімати ціну на квиток, якщо побачить, що на нього є попит. Тобто якщо ви зайдете зранку і побачити вартість на рейс з Києва до Гданська за 299 гривень, а потім ще декілька разів зайдете, щоби впевнитися в цій ціні, – система зловить вас на гачечок і одразу ж попросить заплатити більше. У моєму досвіді були випадки, коли вартість збільшувалася втричі – з 349 до 1119 гривень – всього за декілька годин.

У таких випадках пам’ятайте – найдешевші квитки бувають у вівторок, середу та четвер зранку. Хоча є й винятки. Краще моніторте вартість щодня. А якщо побачили гарну ціну, одразу ж бронюйте квиток. З часом ціна тільки зросте. Про те, як вихопити бюджетну поїздку у WizzAir, читайте у нашому спеціальному матеріалі на цю тему. 

Реєстрація на рейс

Якщо Ви не купуєте додаткових послуг у цієї авіакомпанії (наприклад, не обираєте самостійно місця в салоні – коштує від 240 до 700 грн залежно від типу місця), реєстрацію на рейс для Вас відкриють за 3 дні до відправлення. Якщо ж маєте ще й зворотний рейс, реєстрацію на нього відкриють за тиждень. Так говорить WizzAir! Проте не спішіть радіти. Її відкриють, але вона буде недоступною аж поки Ви не зареєструєтесь на початкувий рейс.

Якщо ж ви заплатите за самостійний вибір місць, про який написано вище, реєстрацію відкриють за 30 днів до вильоту. Проте навіщо? Розумно лише тоді, коли ви не будете мати доступу до смартфона чи інтернету на досить довгий період перед вильотом. У всіх інших випадках 3 днів достатньо, щоб зареєструватися. Пам’ятайте тільки, що реєстрація закривається за декілька (зазвичай 3) годин до вильоту.

Реєструватися на рейс можна на сайті, в мобільному додатку чи в аеропорту. Перші два варіанти безкоштовні, останній – платний (реєстрація в аеропорту безкоштовна, якщо технічне забезпечення аеропорту не дозволяє зчитати посадкові талони з сайту чи мобільного додатку).

В аеропорту

В аеропорту все проходить, як і для звичайних авіакомпаній: маєте багаж – здаєте його і проходите чек-ін (реєстрацію в аеропорту).

Якщо ж зареєструвалися на сайті чи в мобільному додатку, проходити треба одразу на контроль з авіаційної безпеки. Пам’ятайте, вас не пропустять на цьому етапі, якщо маєте з собою ємності з рідиною більше 100 мл, ріжучі предмети (ножі, великі ножиці – іноді забирають і маленькі) та інші предмети, які заборонено проносити на борт літака.

Проходження паспортного контролю відбувається лише якщо їдете з України в ЄС або навпаки виїжджаєте з ЄС в України. При подорожах всередині Європейського Союзу цей пункт пропускайте одразу – прикордонники не перевірятимуть ваш паспорт.

Далі знайдіть на табло номер свого літака. Там також має бути вказаний номер гейту (воріт, через які буде здійснюватись посадка на літак). Підходьте в це місце і чекайте, коли гейт відкриють. Пам’ятайте, що вихід на посадку закривають приблизно за півгодини до відправлення літака (точна цифра має бути вказана при бронюванні квитка).

Посадка в літак проходить за такою схемою: спочатку пасажири з пріоритетною посадкою, потім всі інші. У вас перевірять паспорт та посадковий талон (його зчитають спеціальним пристроєм), тому завчасно підготуйте їх, аби не затримувати чергу. У зв’язку з новими правилами WizzAir, вашу валізу можуть безкоштовно забрати у багажний відсік (якщо це невеликий рюкзак – він подорожуватиме з вами на борту).

Відправлення

WizzAir не любить вчасно відправлятися з аеропорту. Це не затримки в декілька годин, але, як мінімум, на 10-15 хвилин запізнетесь (може, звісно, і пощастити, тоді прилетите вчасно). Саме через затримки ніколи не плануєте стиковочні рейси з WizzAir.

В авіакомпанії немає опції стикування на свої ж рейси. Є тільки пересадка. Навіть якщо ви летите через кілька пунктів Wizzair: Київ-Будапешт-Барселона, Вам необхідно окремо брати квитки на кожен сегмент польоту: Київ-Будапешт, Будапешт-Барселона. І потрібно заново проходити реєстрацію і здачу багажу.

Завжди закладайте час пересадки більш, ніж 1,5-2 години. І не забувайте, що приліт-відліт може бути з різних аеропортів, тому будьте уважними.

Зазвичай з терміналу до літака підвозить автобус. Іноді доводиться самостійно підходити до нього. Це залежить від аеропорту. У Барселоні, наприклад, літак під’їхав до самого терміналу, і ми заходили через перехід (не знаю, як називається ця конструкція, яка сполучає двері літака і вихід з терміналу).

В салоні літака

Зручність: Пам’ятайте, що WizzAir – це бюджетна авіакомпанія, і місць бізнес-класу в салонах її літаків немає. Як немає і багато простору між рядами, тому забудьте про компорт для своїх ніг. Якщо летите на досить далеку відстань, краще заплатіть додатково за місця з більшим простором. Коштують вони від 400 гривень. Але для того, щоб таке місце Вам надали, авіакомпанія має пересвідчитись, що пасажир відповідає певним критеріях: базове знання англійської мови та вік від 18 років. Річ у тім, що ці місця знаходяться біля аварійних виходів, тому в разі чого Ви муситимете допомогти іншим пасажирам у салоні вибратися з літака.

Чистота: Авіакомпанія намагається максимально економити на сплаті сервісних зборів для аеропорту, тому стоянка лытакыв WizzAir не перевищує 1 години (за винятком хабів авіакомпанії в Катовіце, Будапешті тощо). За цей час встигають вийти пасажири, що прилетіли, вивантажити багаж, заправити літак та трохи прибрати всередині нього. А тепер уявіть, що за цей час встигнуть зробити в салоні літака – дезінфекційними засобами полички вам точно не протруть. Проте говорити про те, що в салонах WizzAir брудно, не буду. За свої гроші там максимально чисто!

Харчування на борту цієї авіакомпанії платне, гроші у вас візьмуть навіть за воду (коштує біля 2 євро). Придбати можна також сендвічі, гарячі напої, газовану воду та алкоголь. Прайс-лист з цінами на борту WizzAir можна подивитись тут. Розрахуватися можна в євро чи місцевій валюті. Приймають також банківські картки.