Всі нюанси дешевих польотів з Ryanair: штрафи, комісії, збори, віддалені аеропорти та інше

За дешевими польотами ірландського лоукостера Ryanair приховано чимало нюансів: штрафи до 100 євро за помилки в імені на квитках, платні додаткові послуги, віддалені від центру міста аеропорти, відсутність безкоштовного харчування на борту, додаткові комісії та збори. Аби Ви не потрапили на гачок Ryanair, MyCheapTrip розповість про кожен нюанс в деталях. 


Ручна поклажа

До 1 листопада 2018 року: безкоштовно можна взяти в літак дві одиниці ручної поклажі – велику (до 10 кг, габарити – 55 см х 40 см х 20 см) та малу (габарити – 35 см х 20 см х 20 см). Велику у вас заберуть біля виходу на посадку і розмістять її в багажний відсік, а малу можете брати на борт.

Є виняток: якщо придбати послугу пріоритетної посадки, можна взяти на борт одразу обидві одиниці ручної поклажі і потім не стояти по 20-30 хвилин біля стрічки для отримання багажу.

Важливо: ноутбуки, планшети, фотоапарати та інші цінні речі потрібно брати з собою на борт.

Якщо з вами летить дитина віком до 2 років без додаткового для неї місця, в якості ручної поклажі дозволяється взяти сумку з дитячими речами вагою до 5 кг.

Вагу та габарити вашої ручної поклажі можуть перевірити перед виходом на посадку, якщо у працівників виникнуть підозри, що вона перевищує норми. Ручну поклажу зважать або/і помістять у спеціальні рамки для перевірки габаритів. Якщо ручна поклажа не відповідає габаритам, вазі чи кількості, вам можуть відмовити у посадці або запропонувати розміщення ручної поклажі в багажному відсіку за додаткову плату (20-30 євро).

Всі актуальні вимоги до багажу у Ryanair тут.

Будьте уважні! Для всіх польотів з 1 листопада 2018 року вимоги будуть іншими. Якщо коротко, то без додаткової послуги Priority & 2 Cabin Bags на борт в якості ручної поклажі можна буде взяти лише 1 невелику сумку розміром 40 x 20 x 25 см. Подробиці читайте в нашому матеріалі – Ryanair стає скупішим…і зменшує кількість перевезення ручної поклажі.

 


Багаж

Зареєстрований багаж на всіх рейсах авіакомпанії платний. Для економії на польотах літайте лише з ручною поклажею. А також дотримуйтесь її норм, щоб не платити кругленькі суми штрафів.

Якщо все-таки багаж необхідний, вигідніше купувати його відразу з квитками на рейс. Так буде дешевше. Якщо ж платити на місці в аеропорту, заплатите на 5-15 євро дорожче. Можна провезти з собою дві одиниці зареєстрованого багажу вагою 10 або 20 кг. Максимальний його розмір не повинен перевищувати 119 см x 119 см x 81 см. За надмірну вагу береться додатковий збір.

Вартість зареєстрованого багажу залежить від сезону і маршруту, орієнтовно можна прицінитися тут. Точну вартість зможете дізнатися лише при купівлі. Середня вартість 10 кг багажу при купівлі онлайн – 8 євро, 20 кг – 25 євро.

Уважно відзначайте необхідний тип багажу для кожного відрізка своєї подорожі. Наприклад, якщо ви купуєте переліт в обидва боки, система автоматично забронює багаж “туди-назад”. Тому якщо хочете купити багаж лише в один бік, не забудьте “поправити” Ryanair.

Додаткові платні послуги

При додаванні додаткових платних послуг політ з RyanAir перестає бути бюджетним, тому обмірковуйте ретельніше, що вам дійсно потрібно, а без чого можна обійтися:

Reserve Seats – послуга, що дозволяє самостійно обирати місця в літаку. Якщо не придбати її то система за замовчуванням призначить місця у випадковому порядку, коли ви будете реєструватися на рейс. До того ж, якщо ви подорожуєте з друзями чи сім’єю, скоріше за все вас “розкинуть” в різні частини літака.

Зарезервувати собі місця коштує від 2 євро, залежно від місць, які хочете обрати. Разом з послугою надається можливість реєстрації на рейс за 60 днів до вильоту (без послуги це можна зробити лише за 48 годин).

Важливо: якщо подорожуєте з дітьми до 12 років, сміливо беріть послугу. Вам нададуть її безкоштовно, бо відповідно до європейського законодавства вас не можуть посадити не разом з дитиною до 12 років.

Get Insurance (додаткова медична страховка і страховка на випадок повернення квитка) – сміливо відмовляйтеся. Послуга знадобиться у 2% випадків.

Priority & 2 cabin bags (пріоритетна посадка) – за необхідності можете придбати. Опція включає пріоритетну посадку на літак та дозволяє взяти на борт 2 одиниці безкоштовної ручної поклажі. MyCheapTrip нагадує, що з 1 листопада без цієї послуги на борт можна буде взяти лише 1 маленьку одиницю ручної поклажі.

Fast Track (швидкий контроль безпеки) – абсолютно непотрібна послуга. Відмовляйтеся!

Оренда машини, бронювання готелю – відмовляйтеся. Подібні послуги дешевше замовити напряму в компаній оренди та бронювання. Ryanair тут виступає посередником і відповідно стягує комісію.

Parking (парковка) – тільки при необхідності.

Airport Transfer (трансфер з аеропорту) – найчастіше трансфер від Ryanair обійдеться дорожче, ніж купівля квитків на місці. Але перевірте ціни заздалегідь.

Нестандартний багаж (обладнання для перевезення дітей (Baby Equipment), спортінвентар (Sport Equipment) і музичні інструменти (Music Equipment)) – тільки при необхідності.

Вартість додаткових послуг можна подивитися безпосередньо при оформленні квитків або заздалегідь у відповідному розділі на сайті авіакомпанії . Якщо вам потрібні якісь додаткові послуги, MyCheapTrip радить купувати їх відразу при оформленні квитків – так дешевше!

Комісія за оплату кредитною карткою

При оплаті квитків дебетовою карткою комісія не стягується, при оплаті кредитною карткою стягується комісія 2% від суми покупки.

Важливо: багато дебетових карт українських банків позначаються міжнародною системою, як кредитні. Тому завчасно перевірте інформацію.

До речі, з Monobank є можливість навпаки отримати кешбек від покупок у розділі “Подорожі”. За бронювання готелів, купівлю квитків тощо вам повернуть 3% від покупки. Отримати картку та отримати бонус на рахунок від MyCheapTrip можна за посиланням. 

Конвертація валюти при оплаті

Після введення всіх відомостей про банківську карту праворуч від них може з’явитися напис: «Your debit / credit card will now be charged ххххх UAH (або $) (ххххх EUR). Click here for more information on our guaranteed exchange rate (в основному трапляється таке з картами типу MasterCard Standard). Авіакомпанія пропонує виставити рахунок на оплату квитків не в євро, а в гривні або доларах, але конвертацію проведуть за невигідним курсом. Відмовитися можна так: натиснути на «Click here» і у новому вікні ЗНЯТИ позначку про конвертацію.

Реєстрація на рейс Ryanair онлайн

Реєстрація онлайн починається за 48 годин до вильоту і закінчується за 2 години до вильоту. Онлайн-реєстрація безкоштовна! Здійснити її можна на сайті авіакомпанії або в мобільному додатку iOS чи Android. Посадковий талон потрібно роздрукувати, якщо реєструвалися на сайті. Якщо зачекінились в мобільному додатку, зазвичай друкувати посадковий не треба – просто покажіть його з телефону. Але щоб бути на 100% впевненим, роздрукуйте.

Реєстрація та друк посадкового талона в аеропорту – платні послуги і коштують відповідно 45 євро та 15 євро! Уявляєте?

Як роздрукувати талон, якщо ви вже в подорожі, а не вдома? Зробити це можна в готелі/хостелі або знайти місце, де можна роздрукувати. В будь-якому випадку це обійдеться значно дешевше ніж реєстрація в аеропорту. Також як варіант, можете придбати додаткову послугу Reserve Seats. Детальніше про неї читайте вище. Вона дозволить вам обрати місця в літаку і відкриє реєстрацію на рейс за 60 днів до вильоту. Коштує від 2 євро.

Зміни в квитку

Завжди уважно заповнюйте дані про пасажирів при купівлі квитків і реєстрації на рейс. Майте на увазі, що змінити дані в квитки – процедура недешева. Найчастіше вигідніше купити новий квиток! Змінити ім’я в квитку Ryanair коштує 110 євро на сайті і 160 євро в аеропорту.