Все про зміни в правилах перевезення ручної поклажі Ryanair і WizzAir

З 1 листопада два головних європейських лоукостери змінили правила перевезення ручної поклажі на борту своїх літаків. Що було раніше і що буде тепер – розібрали все в деталях!


 Ryanair

Що було до 1 листопада: безкоштовно можна брати з собою 2 ручні поклажі: велику до 55 x 40 x 20см і маленьку до 35 x 20 x 20см. Але останнім часом через нестачу місця на борту літаків велику ручну поклажу могли забирати в багаж (безкоштовно), а маленьку можна було брати з собою в літак.

Що змінилося після 1 листопада: 

  • безкоштовно можна брати з собою лише один предмет малої ручної поклажі розмірами до 40 х 20 х 25 см.
  • хочете брати, як і раніше, 2 ручні поклажі (велику і малу) – купуйте послугу пріоритетної посадки (коштує 6 євро, якщо купувати одразу при бронюванні, або 8 євро, якщо купувати вже після бронювання). У такому випадку можна брати 2 ручні поклажі одразу на борт літака, здавати в багаж не потрібно.
  • пасажири, які не придбали послугу пріоритетної посадки і хочуть перевезти другий предмет ручної поклажі, можуть докупити новий тип реєстрованого багажу за 8 євро і здати його на стійці реєстрації.

Навіщо: у компанії пояснюють це необхідністю зменшити кількість затримок рейсів, що викликані великою кількістю клієнтів, які здійснюють посадку з двома одиницями ручної поклажі.

Новий тип багажу від Ryanair: компанія вводить новий “міні” реєстрований багаж за зниженою ціною. Фактично, це велика ручна поклажа розмірами до 55 x 40 x 20 см вагою до 10 кг, яку можна здати на стійці реєстрації у багажний відсік. Такий багаж коштує €8 при купівлі квитка та €10, якщо докуповувати пізніше.

Стандартний реєстрований багаж вагою до 20 кг зараз коштує від 25 євро, тож якщо вам потрібно перевезти велику кількість рідини чи інші предмети, які заборонено в ручній поклажі, то можна зекономити і скористатися цією альтернативою міні багажу за 8 євро. Але зауважте, що ви можете докупити лише одне місце міні-реєстрованого багажу на пасажира.

WizzAir

Що було до 1 листопада: пасажири, які не придбали послугу пріоритетної посадки, можуть безкоштовно взяти з собою одну одиницю ручної поклажі. Якщо ручна поклажа маленька (рюкзак, дамська сумочка або сумка для ноутбука розмірами не більше 40х30х20 см), її безкоштовно можна брати на борт. Якщо поклажа велика (до 55 x 40 x 23 см), її забирали в багаж, але грошей за це не брали.

Що змінилося після 1 листопада: 

  • усім пасажирам дозволено безкоштовно взяти до салону одну сумку розміром не більше 40 x 30 x 20 см, яка розміщується під сидінням попереду.
  • пасажирам, які придбали послугу WIZZ Priority (від 5 євро), дозволено додатково взяти до салону валізу на колесах, розмір якої не перевищує 55 x 40 x 23 см.
  • хочете брати велику ручну поклажу до 55 x 40 x 23 см, але не купували послугу WIZZ Priority – купуйте багаж: 10 кг за 7 євро. 

Навіщо: у компанії пояснюють це необхідністю зменшити кількість затримок рейсів, що викликані великою кількістю клієнтів, які здійснюють посадку з двома одиницями ручної поклажі.

Чи можна безкоштовно брати на борт пальто, рушник, ковдру тощо: так, ви можете безкоштовно взяти до салону такі особисті речі: пальто або ковдру; мобільний телефон; матеріали для читання під час польоту; товари з магазинів безмитної торгівлі; для дітей до двох років: харчування на період рейсу; складний дитячий візок або невелику люльку; пару милиць для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Переконайтеся, що ви не перевозите у своєму зареєстрованому багажі такі речі:

  • готівку, цінні папери;
  • ювелірні вироби, дорогоцінні метали, дорогоцінні або напівдорогоцінні камені;
  • комп’ютери, фотоапарати, відеокамери, мобільні телефони або будь-які інші електронні пристрої та аксесуари до них;
  • офіційні, ділові або приватні документи;
  • проїзні документи або інші документи, що засвідчують особу;
  • ключі;
  • рідину;
  • ліки;
  • витвори мистецтва та образотворчого мистецтва;
  • швидкопсувні предмети.

Якщо зареєстрований багаж містить будь-що з вищенаведених речей, то WIZZAir і Ryanair не несуть відповідальності за втрату, пошкодження або затримку багажу.


Читайте також: