Українці зможуть їздити в Грузію за внутрішнім паспортом

Зміни набувають чинності з 1 березня. Про це Україна та Грузія домовилися ще восени минулого року. 

Головне:

  • на додачу до безвізового режиму між Україною та Грузією, з 1 березня громадяни обох країн можуть перетинати кордон за внутрішнім паспортом нового зразка, який відомий всім, як ID-карта.
  • відповідну угоду Київ та Тбілісі підписали ще восени минулого року.

Умови перебування

Відповідно до угоди, громадяни України і Грузії можуть перебувати на території держави іншої сторони без віз протягом 90 днів щороку на підставі внутрішніх паспортів у формі картки (ID), яка містить безконтактний електронний носій.

Підписання угоди дає можливість зберегти і покращити вже існуючий безвізовий режим між Україною і Грузією на умовах, що встановлені положеннями існуючої Угоди між урядами обох країн про безвізові поїздки від 31 березня 1999 року, наголосили у прес-службі.

Більше про ID-картку

Внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки в Україні почали видавати з 1 січня 2016 року. Але спочатку їх могли отримати далеко не всі, а лише ті, кому видавали паспорт вперше.

А на початку жовтня минулого року абсолютно всім громадянам дозволили обміняти свій старий внутрішній паспорт-книжку на ID-картку. 

Якщо Ви отримуєте паспорт вперше, його видадуть безкоштовно. У разі заміни доведеться заплатити 279 гривень. 

Заміна зовсім необов’язкова. Старі документи залишаються чинними до закінчення терміну дії.

Як дістатися в Грузію

Дістатися в Грузію з України прямим рейсом можна трьома авіакомпаніями: SkyUp, Georgian Airways та МАУ. Найдешевші квитки зараз є в українського лоукоста SkyUp (від 50€ в один бік – хоча нещодавно був розпродаж, де продавали квитки за 62€ в обидва боки) та МАУ (39€, але лише при умові покупки за 10 місяців).


Приклад бронювання квитків з Києва в Тбілісі в обидва боки всього за 39€:

Приклад бронювання квитків з Києва в Тбілісі всього за 50€:


 Читайте також: