З вокзалу в Києві запустили пробний потяг до аеропорту “Бориспіль”

Експрес працюватиме цілодобово, а пасажирів будуть обслуговувати стюарди.

Швидкісний експрес, який з’єднає Київ і міжнародний аеропорт “Бориспіль”, обіцяють запустити вже з наступного місяця, а не в грудні, як було заявлено раніше. Вчора один з потягів здійснив свою першу тестову поїздку, подолавши відстань від Центрального залізничного вокзалу до аеропорту за 35 хвилин. Реалізація проекту “повітряного експреса” обійшлася державі в 580 млн грн.

Протестували

Стартувало будівництво швидкісної залізничної лінії у травні поточного року. За цей час робітники добудували в бік аеропорту 1400 метрів колій і змонтували естакаду завдовжки 272 метри над трасою Київ-Харків. На Центральному залізничному вокзалі реконструювали платформу №14, звідки стартуватиме експрес. На фінальній стадії зараз будівництво кінцевої станції “Бориспіль-аеропорт” поруч з терміналом D і облаштування прилеглої території.

“За планом між терміналом аеропорту і платформою експресу буде крита галерея. Це зручно – дощ або сніг пасажирам не зашкодять”, – повідомили в “Укрзалізниці”.

Возити пасажирів від вокзалу до “Борисполя” буде п’ять рейкових автобусів польської фірми Pesa: чотири – на маршруті і один резервний. Вони були відремонтовані в локомотивному депо “Гречани”: автобуси пофарбували і облаштували інтер’єр салонів. У кожному встановили 90 сидінь синього кольору: по два з одного боку і по три з іншого. Розміщені вони один навпроти одного.

Зупинки та квитки

Дорогою в аеропорт експрес робитиме дві зупинки – на станції “Дарниця” і “Видубичі”. Час поїздки – 35 хвилин, а приблизний інтервал руху – раз на 40 хвилин. Курсувати поїзди будуть цілодобово, а орієнтовний пасажиропотік становитиме близько 5 тис. осіб на добу. Обійдеться одна поїздка на експресі в 80 гривень.

Придбати квитки можна буде в “два кліка” через спеціальні термінали самообслуговування, які встановлять на вокзалі Київ-Пасажирський, на Дарницькому вокзалі і в аеропорту.


Читайте також: