Туреччина повернула вимогу ПЛР-тестів для туристів з України

Влада Туреччини з 1 червня повернула вимогу щодо необхідності мати негативний ПЛР-тест для пасажирів з України.

UPD.  Нові правила почнуть діяти 4 червня – МЗС

Розпорядження опублікували вночі 31 травня, за кілька годин до вступу в силу нових правил. У представництві турецького лоукостера Pegasus Airlines повідомили, що 1 червня ще дозволятимуть пасажирам подорожувати без негативного ковід-тесту, однак вже з 2 червня застосовуються нові правила.

Як йдеться в повідомленні у системі NOTAM, пасажири з України мають здати ПЛР-тест максимум за 72 години до перетину кордону. Як альтернативу туристи можуть показати негативний результат експрес-тесту або тесту на антиген. Результат такого тесту пасажири мають отримати не пізніше ніж за 48 годин до перетину кордону.

Аналізи на коронавірус можуть не показувати пасажири, які пройшли повний курс вакцинації від ковіду та мають офіційний документ про це. З моменту отримання останніх дози вакцини повинно пройти не менше 14 днів. Також замість тесту можна показати довідку про те, що людина перехворіла на Covid-19 протягом останніх шести місяців.

Окрім того, у Туреччині будуть ще проводити вибіркове ПЛР-тестування пасажирів. Якщо тест покаже негативний результат, то туристу дозволять продовжити подорож, якщо позитивний – будуть лікувати.

Без тестів на коронавірус можна буде подорожувати тим людям, які прилітають в аеропорти Туреччини для пересадки в інші країни.

Також влада залишила в силі правило, яке вимагає від пасажирів заповнити спеціальну форму перед вильотом до Туреччини. У ній необхідно вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині.

Після заповнення даних система генерує Hes-код, який необхідно пред’являти в готелях, місцях громадського харчування, торгових центрах і транспорті. За допомогою Hes-коду влада контролює, чи мала людина контакт з хворим COVID-19, і якщо це сталося – повідомляють її.

Ці правила діють з 1 до 30 червня 2021 року включно.

Нагадаємо, з 15 травня влада Туреччини скасувала обов’язковий негативний результат ПЛР-тесту для туристів з України.


Читайте також:

схожі