Проїхались на експресі «Київ–Бориспіль», і він навіть не зламався!

У кінці січня в “Укрзалізниці” повідомили, що на експресі в аеропорт Бориспіль вже проїхалися більше 100 тисяч пасажирів. Серед них був і я, тому ділюся враженнями від поїздки. Тут не буде сухих даних з інтернету – лише свої емоції та враження. 

Експрес в аеропорт ходить досить часто і відправляється точно за часом, тому я приїхав на вокзал за півгодини до відправлення. Квитки можна придбати уже там. Зверху над платформою 14 є зал очікування спеціально для тих, хто їхатиме на експресі в аеропорт.

Кімната очікування на залізничному вокзалі

Квитки можна придбати в спеціальних автоматах, розрахуватися там можна лише карткою. Це, звісно, не єдиний спосіб оплати за трансфер. Оплатити проїзд можна і в залізничних касах. Знаю, що «Укрзалізниця» планує також відкрити онлайн-продаж квитків у мобільному додатку. Автомати на вокзалі мають такий вигляд:

Як виявилось, квитки можна взяти, наприклад, на рейс о 9:58, а поїхати не ним, а наступним. Куплений квиток діє цілу добу. Але не намагайтеся проїхатися за одним квитком в обидва боки – як тільки квиток відсканує контролер в експресі, він реєструється в системі і стає дійсним лише на рейс, яким ви власне і їдете.

З приводу кімнати очікування – вона знаходиться зверху над платформою (у переході над коліями між Центральним та Південним вокзалами). Там є зручні диванчики, крісла з розетками, розклад прильотів та відльотів з аеропорту тощо. Перебування там абсолютно безкоштовне. Нарешті постаралися і зробили нормальний зал очікування:)

Поїзд на платформу приїжджає хвилин за 15-20, про це повідомляє таємничий голос на вокзалі, який оголошує відправлення та прибуття поїздів. Рекомендую одразу ж по прибуттю спуститися на платформу і зайняти місце в експресі, бо не всім його вистачає. Якщо прийти за 2-3 хвилини до відправлення, то не факт, що будуть вільні місця.

Квитки при вході в експрес ніхто не перевіряє. Контролер ходить вже під час самої поїздки. Не матимете квитка – висадять на Дарниці. Їде поїзд близько 35 хвилин, розеток в салоні я не побачив, туалету теж немає. Їхати комфортно.

В аеропорту спеціально для експресу побудували платформу, з неї ви перейдете в термінал Д. Ну, а далі вже самі знаєте…

Перехід з платформи експресу в термінал D аеропорту

Якщо коротко говорити про плюси та мінуси експресу в аеропорт «Бориспіль» з Києва, то виглядатиме це так:

Плюси:

  • швидкість (35 хвилин, і ви на місці).
  • не станете в затор, як це може статися на таксі чи SkyBus.
  • вартість (80 гривень – досить недорого, як для трансферу в аеропорт).
  • зручний зал очікування з розетками, таблом вильотів/прильотів в аеропорт.
  • система оплати (в касі вокзалу або спеціальних автоматах).

Мінуси:

  • дехто скаржився на те, що мало місця (хоча особисто мені було комфортно, є спеціальні полички для великогабаритного багажу).
  • відсутність Wi-Fi та розеток у самому експресі.
  • інтервал між поїздами завеликий. Менше години, але людей за цей час набирається багато, тому комусь доводиться стояти.
  • двічі траплялося таке, що експрес ламався в дорозі. Але обидві поломки були на перших днях після запуску – тепер все ніби добре (тьфу-тьфу-тьфу).

Загалом враження від поїздки дуже позитивне. Однозначно, що тепер в «Бориспіль» буду їздити лише на експресі. І вам того ж бажаю!


Читайте також: