Помилкові квитки авіакомпаній: як знайти і зекономити до 99% від вартості тарифу

В інтернеті можна багато прочитати про помилкові тарифи, але часто це матеріали в стилі “чую дзвін та не знаю, де він”. Ми ж розкажемо коли, де і як шукати помилкові тарифи та зекономити купу грошей. 

Зовсім недавно писали на сайті новину про те, як авіакомпанія Cathay Pacific помилково розпродала квитки у першому і бізнес-класах у 24 рази дешевше від їх вартості. Білети пообіцяли не анульовувати. І це далеко не найбільша вигода, яку можна зловити.

Що таке помилкові тарифи?

Помилкові тарифи авіакомпаній – це авіаквитки за вкрай низькою ціною, які з’явилися в результаті помилки в комп’ютерній системі авіакомпанії.

Причини таких помилок бувають різні: людський фактор (хтось вніс до програми неправильні дані), стався збій в перерахунку курсу валют, були випадково пропущені додаткові збори і так до безкінечності.

Найчастіше ми знаходили помилкові тарифи у Turkish Airlines, Qatar Airlines, Lufthansa та Cathay Pacific.

У лоукостерів вони теж бувають?

У компаній лоукостерів типу Ryanair, WizzAir та easyJet такі помилки трапляються рідко. Їм і так доводиться на всьому економити, тому у вартості квитків немає додаткових зборів. А ось у звичайних авіакомпаній тариф формується з безлічі компонентів, і тому ймовірність помилки значно вища.

Шукати помилкові тарифи найкраще вручну, так більше шансів

Як шукати помилкові тарифи?

Тут, мабуть, було би логічно написати – у нас на сайті. Але, на жаль, не все так просто. Їх потрібно шукати вручну – авіакомпанії працюють дуже пильно і швиденько реагують на інтенсивну активність до певного маршруту (у вас, мабуть, бувало таке, що при частому оновленні сторінки бронювання ціна підвищувалась – компанія побачила інтерес до рейсу і логічно, що вартість автоматично зросла).

Тут система така ж: тільки ми запостимо новину на сайт – на неї перейдуть сотні або і тисячі людей – а ціну одразу ж переглянуть і виправлять помилку. Але не панікуйте – шукати їх не складно: зараз розкажемо все і відпустимо в самостійне плавання.

Знайти помилкові тарифи можна або на тематичних сайтах, або намагатися відшукати їх самостійно.

Перший варіант, звісно, простійший. Все знайшли за вас, треба лише перейти за посиланням і забронювати, але тут дуже часто і виникають проблеми – як тільки про квитки написали в інтернеті, вважайте їх немає. Серед таких сайтів форум Вінського, Піратські подорожі, англомовні західні сайти Fly for Free і HolidayPirates, ми на MyCheapTrip теж часто публікуємо такі пости, але знов-таки – квитки швидко згорають, і записи доводиться видаляти через неактуальність. Тому йдемо далі.

Другий варіант складніший, але й ефективніший. Квитки з помилковими тарифами можна шукати і самим. Для цього треба зайти на американський сайт ITA Matrix. Там квиток купити не можна, але можна знайти найменшу ціну для потрібного напрямку. Саме цією системою користуються більшість туристичних агентств, її найбільша цінність у тому, що ціна квитка розбита на різні компоненти: паливні тарифи, адміністративні збори тощо. Ваша мета – знайти квитки з найменшим тарифом за переліт, але з високими паливними зборами. А потім вже берете цей маршрут і шукаєте рейси зі стиковками так, щоб додаткові збори стали мінімальними або і зникли зовсім.

Що робити, якщо Ви знайшли потрібний помилковий квиток

  • немає часу навіть на те, щоб трохи порадіти – одразу ж бронюйте квиток, поки його не взяв хтось інший, або поки компанія не побачила помилку.
  • замовте додаткові послуги: харчування, багаж, додаткове місце для ніг – так авіакомпанії буде значно складніше анулювати квиток, навіть якщо вона захоче.
  • ні в якому разі не дзвоніть в авіакомпанію і не перепитуйте, що робити далі. Купили і все. Сидіть і мовчіть. Як треба, самі наберуть!
  • але враховуйте і той факт, що авіакомпанія має повне право анулювати квитки з помилковими тарифами. Ви в цьому випадку нічого не втратите, всі витрачені гроші повернуть. Але аванс за бронь готелю вже ніхто не поверне. Тому не поспішайте платити за проживання, трансфер та інші послуги. Трохи почекайте. Найкраще замовляти бронювання житла з безкоштовною відміною в разі чого.
  • про всякий випадок можете перевірити свої квитки у спеціальному додатку Check My Trip. Якщо номер бронювання квитків відображається на цьому сайті, то існує висока ймовірність того, що квиток не буде скасований.

Читайте також: