Спланувати подорож самостійно не тільки дешевше, але й цікавіше

Перед тим, як гайнути у нову мандрівку, треба серйозно подумати і продумати всі моменти своєї подорожі. Починаючи з того, куди поїдете і кого візьмете з собою, і закінчуючи тим, що класти у валізу і які програми встановити на телефон.


 Плануйте заздалегідь. Це зекономить нерви і гроші

Почніть підготовку до мандрівки мінімум за 2-3 місяці. Так вдасться вихопити бюджетні авіаквитки в перевізників і дешево забронювати житло. Після всіх необхідних бронювань дізнайтеся, чи потрібна віза в країну, куди їдете. Якщо потрібна, подайте заявку на її отримання на сайті посольства. Приходьте в зазначений термін в посольство або візовий центр з усіма документами, зазначеними на сайті. Зазвичай візу роблять від двох тижнів до місяця. Коли закінчите все нудні бюрократичні процедури, почнеться найцікавіша частина підготовки.

Видивіться гарні місця, які хочете відвідати

Почніть підготовку з пошуку світлин в Гуглі, Інстаграмі або на Pinterest. Введіть в пошуковому рядку соцмережі назва країни, куди плануєте поїхати. Вона видасть вам фото наймальовничіших місць, знятих іншими мандрівниками. Так ви зможете відразу зрозуміти, що хочете побачити своїми очима, а без чого зможете обійтися, визначите, які пам’ятки користуються особливою популярністю, і знайдете незвичайні місця, про які розповість не кожен гід.

Повністю розпишіть маршрут (або хоча б частково)

Особливо це важливо, якщо плануєте подорожувати по малонаселених або важкодоступних місцях. Іноді від правильності прокладеного маршруту безпосередньо залежить, дійдете ви до наміченої цілі чи доведеться повернутися назад. Наприклад, не встигнути піднятися в гору через настання ночі і необхідність повертатися в хостел/готель/квартиру.

Щоб не картати себе згодом, придбайте карту місцевості і прямо на ній відзначте, де і яким чином ви будете пересуватися. Для велосипедних маршрутів непереборною перешкодою можуть стати болота чи інші природні «пастки». Пішохідний маршрут накладає обмеження на вагу багажу, що також необхідно врахувати при складанні траєкторії руху.

Зберіть речі в дорогу

Ну от і настав цей момент. Декілька днів або й годин до відправлення. Тут, звісно ж, врахуйте клімат та погоду в країні, яку збираєтесь відвідати. Якщо летите тільки з ручною поклажею, обов’язково прочитайте матеріал, про те, як її скласти так, аби вмістити максимальну кількість речей. Спакуйте з собою необхідні ліки, про це читайте в цій статті. Візьміть щось перекусити в дорогу.

Завантажте на телефон потрібні додатки

Телефон – одна із жертв наших подорожей. Тільки згадайте, як останній раз їздили в мандрівку. 100% встановлювали купу тревел додатків, щоб потім їх видалити через невикористання. Серед тих, які точно знадобляться: Wifi map (для пошуку безкоштовного вай-фай), офлайн карти на ваш смак, Google Translate (щоб хоч трохи розуміти місцевих), Kindle чи інша онлайн-читалка (щоб провести час у дорозі з користю), Tripit (органайзер поїздки).

Сподіваємось, за допомогою наших порад та лайфхаків вам вдасться все правильно розпланувати, і мандрівка запам’ятається на все життя.

Приємної поїздки!