Ідеальна аптечка для подорожей (+ перевезення її через кордон)

Правильно зібрана аптечка може врятувати вам відпустку, тому в подорожі це така ж необхідна річ, як паспорт чи гроші. Розглянемо варіанти як для тих, хто подорожує з великим багажем, так і для бекпекерів лише з ручною поклажею. 

Загальні поради щодо збору аптечки

При збиранні аптечки для подорожі за кордон, дотримуйтеся таких порад:

  • беріть з собою на відпочинок тільки добре перевірені ліки, які не викликають сумнівів;
  • пам’ятайте про обмеження на провезення рідин – кожна ємність повинна бути не більше 100 мл, взяти можна не більше 10 таких пляшок у прозорому пакетику з замочком. Однак при хронічних захворюваннях і наявності відповідної довідки це обмеження вас не стосується;
  • перед поїздкою перевірте термін придатності всіх медикаментів;
  • не варто брати ліки без упаковки, тому що це може викликати сумніви у прикордонників чи митної служби, та і ви самі за потреби можете не зрозуміти, що за препарат тримаєте в руках;
  • дотримуйтеся дозування і перед прийомом таблеток читайте інструкцію;
  • при наявності хронічних хвороб, візьміть з собою ліки, які постійно приймаєте;
  • перед поїздкою закордон проконсультуйтеся з лікарем щодо медикаментів, які варто взяти  собою.

Необхідний мінімум

Аптечка в подорожах – це як страховка. Сподіваєшся, що не знадобиться, але все одно пакуєш у валізу. Краще нехай буде, ніж хвороба застане в не найкращий момент. Зважаючи й на те, що ліки закордоном значно дорожчі, ніж в Україні, аптечка має бути з вами у подорожах. Для тих, хто не хоче, щоб ліки займали у валізі багато місця, і тим більше для мандрівників з ручною поклажею, ми підготували базовий набір медикаментів. 

[ninja_tables id=”578″]

Врахуйте також, що при зміні клімату збільшується можливість загострення хронічних хвороб. Збираючи аптечку, візьміть ліки, які ви приймаєте, а також медикаменти для надання невідкладної допомоги. Включайте в список тільки ліки, які призначив лікар. 

Якщо їдете на море, візьміть також сонцезахисний крем і ліки від опіків. Наприклад, Бепантен або Пантенол. 

Перевезення ліків через кордон

Збираючи аптечку в поїздку закордон, не забувайте, що митне законодавство забороняє туристам вивезення деяких ліків. Якщо ви приймаєте певний препарат, в якому містяться наркотичні або психотропні речовини, не забудьте заповнити митну декларацію та підтвердити необхідність їх вживання довідкою від лікаря, рецептом або ж випискою з історії хвороби. Для того, щоб знати, чи можна ввозити ліки в ту чи іншу країну, проконсультуйтеся в консульстві чи іншому офіційному представництві.

З собою можна брати ліки лише на 1-3 місяці. Термін визначають на місці. Це рідко стає причиною, коли медикаменти забирають, але краще не везіть ліки на півроку наперед. У митників це викличе підозру.