Ручна поклажа: що дозволено, а що заборонено брати з собою в літак

Для тих, хто часто літає бюджетними авіаперевізниками типу Ryanair, WizzAir, Easyjet тощо, питання ручної поклажі максимально актуальне: що можна брати з собою в літак, що не можна, які норми багажу, чи зважують її перед посадкою в літак. Окрім фактів та норм, розкажу і про секрети перевезення ручного багажу та про те, як провезти більше, не заплативши ні копійки. 

Що можна брати з собою в літак?

Все, що дозволять пронести на контролі з безпеки! Його ви будете обов’язково проходити в аеропорту після реєстрації на рейс. Перед посадкою в літак показати склад свого рюкзака чи валізи навряд чи попросять. Якщо ручна поклажа – це не єдиний ваш багаж, то візьміть в літак лише найдорожче, а інше залиште в зареєстрованому багажі.  Загальні норми до ручної поклажі такі:

[table id=3 /]

Норми безпеки обов’язкові для всіх, а кількість місць, вага і розмір ручної поклажі регулюються авіакомпаніями.

Ось вимоги більшості лоукост-авіаперевізників: 

Як бачите, стандартна вага ручної поклажі – 5-10 кг. У звичайних авіакомпаній – більше, у лоукостерів – менше. Бувають і приємні винятки – наприклад, 23 кг у British Airways.

Якщо ваша сумка на вигляд компактна і легка, її розмір і вага в аеропорту нікого не зацікавлять. Але якщо за спиною ви несете об’ємний рюкзак, то на реєстрації, перед зоною вильоту і перед виходом на посадку співробітники авіакомпанії можуть:

1) зважити ручну поклажу . Якщо її вага перемищить допустиму норму, доведеться здати її в зареєстрований багаж, заплативши додаткову суму (від 20 до 60 євро залежно від авіакомпанії).

2) покласти ручну поклажу в спеціальну рамку , щоб перевірити габарити. Увійде – беріть в салон. Якщо ж ні, здавайте багаж, як і у випадку з перевищеною вагою. На фото рамка від WizzAir.

 

Як уникнути непередбачуваних витрат:

  • Знайдіть на офіційному сайті авіакомпанії вимоги до ручної поклажі;
  • Купіть спеціальний рюкзак або валізу для перевезення в ручній поклажі. Вони підходять під вимоги більшості авіакомпаній.
  • Візьміть сумку або рюкзак, які можна підігнати під розмір ручної поклажі. Для цього не набивайте його щільно і сильніше затягніть ремені по боках.
  • Зважте ручну поклажу самі – вдома або в аеропорту. Якщо зрозуміли, що речей забагато, то перед реєстрацією на рейс: а) надягніть на себе якомога більше одягу і найважчу пару взуття; б) маленькі, але важкі речі розіпхайте по кишенях, в) витягніть все, що можна взяти в салон без зважування (ноутбук, книгу, парасольку).

Покупки з duty free на борту літака

Якщо ви летите за кордон, то перед виходом на посадку побачите прірву магазинів дьюті-фрі. Це непоганий привід купити собі парфюм чи пляшку лікеру без мит і ПДВ. Але з точки зору провезення цих покупок в ручній поклажі є тонкощі, які треба врахувати. Зараз все розповімо.

1) Спокійно беріть в ручну поклажу рідини з дьюті-фрі в пляшках більше 100 мл. На алкоголь і парфум з дьюті-фрі не поширюються обмеження на перевезення рідин в ручній поклажі. Але є важливе правило: вони повинні лежати в фірмовому запечатаному пакеті, до якого прикріплений чек. Не відкривайте цей пакет, поки не вийдете з аеропорту після прильоту в місто призначення.

2) Не пийте на борту алкоголь з аеропортового дьюті-фрі: це заборонено. На борту можна пити лише той алкоголь, який купили на борту.

3) Не купуйте алкоголю і сигарет більше, ніж дозволено ввозити без мита. Покупки в дьюті-фрі звільнені від податків тільки тієї країни, де продаються. При в’їзді в іншу країну діють вже її правила.

4) Врахуйте, що іноді авіакомпанії дозволяють брати в салон тільки один пакет з дьюті-фрі (наприклад, WOW Air і easyJet). Деякі уточнюють, що покупки повинні укладатися в загальну вагу ручної поклажі (JetStar і Finnair). Але в більшості випадків ви без проблем сядете в літак з парою-трійкою пакетів з дьюті-фрі.

➜ Лайфхак: у деяких країнах магазини duty free є і в терміналі прильотів. Вийшли з літака – не поспішайте проходити витний контроль. Забіжіть в duty free! Ось приклади ідеальних аеропортів для шопоголіків: Сідней (Австралія), Пекін (Китай), Цюріх (Швейцарія), Осло (Норвегія), Рейк’явік-Кеблавік (Ісландія).


Читайте також: