Новий аеропорт Стамбула запрацював на повну силу

Якщо летите в Стамбул найближчим часом, обов`язково зверніть увагу на інформацію нижче. З 6 квітня аеропорт імені Ататюрка закривають, всі рейси переносять в новий. 

Головне: 

  • 6 квітня аеропорт імені Ататюрка закривають, всі рейси переносять в новий.
  • туди переїжджають в тому числі МАУ та Турецькі авіалінії. Pegasus, як і раніше, літатиме в аеропорт Стамбул-Сабіха Гекчен.
  • пасажирам радять відстежувати інформацію на сайтах відповідних авіакомпаній.

Як дістатися з нового аеропорту в центр Стамбула?

Новий аеропорт розташований досить далеко від Стамбула – майже 50 кілометрів до історичного центру міста. До кінця року звідти в центр мають запустити дві лінії метро, але поки інфраструктура не дуже розвинена – в центр можна дістатися лише за допомогою трансферів Havaist і IETT Bus Services, а також на таксі.

ТАКСІ

Це, звісно, найпростіший спосіб дістатися до центру Стамбула. Варіант досить економний, якщо подорожуєте компанією з 4-5 людей. Новий аеропорт знаходиться далеко від центру міста, тому ціни не дуже низенькі – від 110 TL (18 євро) до площі Таксім і 125 TL (20 євро) до району Султанахмет. Кінцева ціна може змінюватися в залежності від трафіку, а також від доріг – якщо ваш водій вибере найшвидшу дорогу, це може бути платна дорога, і плата завжди оплачується самостійно.

АВТОБУС

Влада міста обіцяє, що новий аеропорт Стамбула буде з’єднаний з цетром міста сполученням із 140 автобусів щодня. Час в дорозі складатиме близько 1 години 40 хвилин, але в турецькій столиці величезні затори, тому може бути й довше.  Проїзд на автобусі коштує 18 TL (2,85 євро) з особи (в один бік, але одразу з багажем).

Майте на увазі, що за проїзд в автобусі треба платити лише в турецьких лірах.

МЕТРО

Мені дуже подобаються аеропорти з сполученнями метро, ​​і план полягає в тому, щоб до кінця 2019 року новий стамбульський аеропорт також був пов’язаний з метро.

Карта сполучення між новим аеропортом та центром Стамбула, яке планується завершити до кінця 2019

Які авіакомпанії переїжджають в новий аеропорт?

Свої рейси з України в новий аеропорт Стамбула переносять такі компанії:

  • Turkish Airlines
  • МАУ
  • Atlasjet Ukraine
  • Onur Air

Авіакомпанія Pegasus не літала з України в аеропорт імені Ататюрка і надалі буде виконувати рейси в аеропорт Стамбул-Сабіха Гекчен.

Перший та останній рейси

Останній регулярний рейс з пасажирами з аеропорту Ататюрка виконала Turkish Airlines – в Сінгапур. А перший рейс з нового аеропорту Стамбула після завершення переїзду відправився в столицю Туреччини – Анкару.

Найбільший аеропорт у світі

Новий аеропорт має 6 злітно-посадкових смуг, стоянку для 500 повітряних суден, парковку на 70 тис. автівок. Він розрахований на прийом рейсів 250 авіакомпаній за 350 напрямками.

Очікується, що летовище зможе обслуговувати 90 мільйонів пасажирів щорічно. До 2028 року цю цифру планують збільшити до 200 мільйонів, що майже удвічі переважає кількість пасажирів, які здатен зараз прийняти найбільший у світі міжнародний аеропорт Гартфілд-Джексон в американському місті Атланта, штат Джорджія.

Аеропорт Стамбула розташований за 50 кілометрів від центра міста. Місцеві ЗМІ оцінюють вартість проекту, проти якого виступали місцеві жителі та захисники навколишнього середовища, у близько 12 мільярдів доларів.

Зараз основним турецьким аеропортом є Ататюрк, який має IATA-код IST, в той час як новий аеропорт має IATA-код ISL. О 03:00 6 квітня аеропорти обмінялися кодами. Новий аеропорт отримав код IST, а Ататюрк – ISL.


 Читайте також: