Yanair і SkyUp хочуть літати з Києва в Париж

Три українські авіакомпанії подали заявки до Державіаслужби для отримання прав на польоти за маршрутом Київ — Париж. МАУ попросила збільшити кількість рейсів, а Yanair і SkyUp – почати польоти. 

Головне: 

  • МАУ запросила збільшення частоти рейсів з 14 до 18 на тиждень.
  • Yanair запросила дозвіл на польоти двічі на тиждень з 1 травня.
  • SkyUp подала заявку на польоти тричі на тиждень з 31 березня.
  • рішення задовольнять лише одній авіакомпанії, приймуть його 28 лютого. 

До недавнього часу польоти за маршрутом Київ-Париж могли виконувати тільки по одній авіакомпанії від кожної сторони з частотою не більше 14 рейсів на тиждень.

З боку України квота була віддана МАУ, з боку Франції – Air France.

У 2018 році французька сторона запропонувала Державіаслужбі частково лібералізувати авіасполучення між країнами, збільшивши квоту на чотири рейси на тиждень і допустивши на маршрут ще одного авіаперевізника на тимчасовій основі до вступу в силу Угоди про спільний авіаційний простір.

Українське відомство погодилося на подібне збільшення квоти, в результаті чого вже з 18 квітня польоти між київським аеропортом “Бориспіль” і паризьким аеропортом Орлі з частотою чотири рази на тиждень почне французька авіакомпанія Aigle Azur.

Додаткові частоти серед українських авіакомпаній наразі не розподілені.

Комісія Державіаслужби з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній проведе засідання 28 лютого. Тоді, як очікується, і стане відомий володар розширеної квоти на рейси Київ-Париж з української сторони.


Витяг з порядку денного Державної авіаційної служби України: 


Читати також: