Раніше такої можливості не було і в разі втрати документів потрібно було пройти всі кола пекла, щоб підтвердити громадянство і повернутися в Україну.
Новою постановою Кабінет Міністрів України запускає ескпериментальний проект щодо оформлення внутрішніх і закордонних паспортів громадянина України закордоном. Донедавна українці, що перебувають за межами України, могли оформити лише закордонні паспорти, а видача документів здійснювалась виключно в дипломатичних установах (посольствах і консульствах).
Відтепер Державною міграційною службою планується відкриття окремих підрозділів ДП “Документ” закордоном, де громадяни України зможуть оформити як внутрішній паспорт, так і закордонний. Список країн, де буде здійснюватись прийом документів на оформлення паспортів, розробляється ДМС в узгодженні з Міністерством закордонних справ.
У разі неотримання паспорта протягом 3 місяців, документ повертають до підрозділу міграційної служби, який його оформив.
Якщо паспорт не забрали протягом року, то паспорт знищують через два роки з дня його оформлення, попередивши про це отримувача. Зазначимо, цей строк не включає строк дії воєнного стану або карантину на території України.
В уряді планують завершити реалізацію пілотного проекту впродовж двох років.
Українці повертаються додому
Українці продовжують повертатися із-за кордону додому. Вже майже місяць тих, хто повертається більше, ніж тих, хто їде з України. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби у Facebook.
За даними прикордонників, лише минулої доби, 9 червня, в країну в’їхало 37 тисяч людей, понад 33 тисячі з яких – українці.
«Майже місяць кількість громадян, які повертаються в Україну, більша за чисельність тих, хто виїжджає за кордон», – зазначили прикордонники.
Серед тих, хто виїхав за добу, 24 тисячі українців перетнули кордон із Польщею, решта проїхала до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови.