Санкції не працюють. Яка європейска країна масово приймає в гості росіян, а які заборонили вʼїзд

Європа закрила небо для російських літаків та частково заборонила туризм із рф. Втім, деякі країни за останній рік наростили турпотік із росії.

Здогадаєтеся, що за країна?..

У цьому році Іспанія видала 108862 туристичні візи для росіян – це утричі більше, ніж в 2021 році. Такі дані наводить видання Bloomberg.

У МЗС Іспанії відмовилися коментувати і пояснювати, чому на тлі санкцій відбувається такий ріст кількості російських туристів. На думку дипломата ЄС, зростання кількості прибуттів росіян в Іспанії може бути спричинене тим, що країни Східної Європи вже повністю закрили свої кордони для росіян і забороняють їм в’їзд.

В ЄС є кілька країн, які зберігають візові та в’їзні обмеження стосовно російських туристів. Але Іспанія не входить до їх складу. Ця країна не закрила свої кордони, не зупинила і не обмежила видачу шенгенських віз громадянам РФ. Тому кількість росіян, які прибувають в Іспанію, росте.

Між тим, влада Іспанії прислухалася до офіційної пропозиції Єврокомісії стосовно призупинення дії угоди про спрощений візовий режим із Росією. Як і в інших європейських країнах, візовий збір для громадян РФ зріс із 35 євро до 80 євро.

Ще у вересні Європейська комісія запропонувала збільшити час обробки заявок та застосовувати більше суворі правила при видачі багаторазових віз для росіян і вимагати у них надання додаткових документів.

В цьому році в Іспанії відзначається рекордний турпотік – кількість прибуттів досягло 95% порівняно з 2019 роком. Лише у жовтні країна приняла понад 8 млн туристів.

А в які країни Європи тепер не можуть потрапити росіяни?

Після численних закликів заборонити російським туристам в’їзд на територію Євросоюзу країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва – разом із Польщею ще 19 вересня стали першими країнами ЄС, які ввели таку заборону.

Відразу після рішення країн Балтії та Польщі, відчуваючи суттєвий наплив росіян, Фінляндія також пішла на закриття сухопутних кордонів з Росією для туристів. Міністерство закордонних справ країни оголосило, що з 30 вересня почнуть діяти обмеження на в’їзд росіян на східному кордоні країни.

З 25 жовтня Чехія ввела повну заборону в’їзду для туристів з РФ, які мають дійсні шенгенські візи, видані Чехією або іншими країнами Шенгенської угоди. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліповський заявив, що заборона необхідна, оскільки не можна ігнорувати нещадні бомбардування мирного населення в Україні.

Бельгія призупинила видачу туристичних віз громадянам Росії ще на початку липня цього року. Зараз країна видає візи лише студентам, дослідникам, одноразові робочі візи та візи для молодих людей, які живуть і працюють у приймаючих сім’ях. Ще раніше Бельгії приймати заявки на короткострокові та довгострокові туристичні візи від росіян припинила Данія. Наразі країна видає візи лише для офіційних візитів. Країна також призупинила дію Угоди про спрощення візового режиму з Росією 6 вересня 2022 року.

Нідерланди 27 квітня призупинили видачу короткострокових віз громадянам Росії після того, як співробітники їх посольства були оголошені персонами нон-грата в Росії. Однак країна все ще розглядає заявки на отримання віз з гуманітарних міркувань і видає дозволи на тимчасове проживання.

Словаччина також не приймає заяви на отримання туристичних віз від громадян Росії. Оформлення візи допускається лише для окремих категорій громадян та в екстрених випадках.

Німеччина скасувала угоду про спрощення візового режиму з Росією, її влада також запровадила нову вимогу для отримання візи – підтвердження банківського рахунку з “перевіреного банку” в ЄС. Аутсорсингова компанія VisaMetric нещодавно попередила російських клієнтів, що для заявки на отримання шенгенської візи в Німеччину прийматимуться лише банківські виписки з перевіреного банку, який працює в ЄС.

Словенія видає візи громадянам Росії тільки за наявності дійсного авіаквитка на прямий рейс до країни. Квитки на потяг або автобус як доказ подорожі не приймаються. Однак при цьому Словенія, як і решта країн ЄС, закрила своє небо для польотів з Росії.

схожі