В аеропортах ми витрачаємо занадто багато часу на багаж: спочатку його треба зареєструвати, здати, а по прильоту ще й чекати по півгодини на його вивантаження. Півгодини – це якщо пощастить! Ваш багаж можуть загубити і тоді чекати доведеться значно довше, писати купу заяв і витрачати нерви. Рішення всьому цьому – ручна поклажа. Про її переваги й недоліки та те, як зібрати в невеликий рюкзак усе найнеобхідніше на 3-7 днів читайте в цьому матеріалі.
Навіщо подорожувати з ручною поклажею?
1) Це швидше. Вам не доведеться чекати в чергах на реєстрацію багажу або втрачати, щоб отримати багаж. Ручна поклажа завжди з вами.
2) Це дешевше. Багажні збори лоукостерів запросто можуть подвоїти ціну авіаквитка. Наприклад, у airBaltic вам доведеться заплатити 20-60 € за перевезення одного місця багажу, у Vueling – від 13 €. Помножте на два за переліт туди і назад або навіть на 3-4, якщо плануєте кілька перельотів, і отримаєте ціну номера пристойного готелю або прокату машини на декілька днів.
3) Це безпечніше. Ваші речі не полетять в протилежному від вас напрямку, їх не кидатимуть недбайливі вантажники, і вже точно ніхто не зможе в них поритися і щось вкрасти. До того ж людина з великою валізою більше привертає увагу настирливих таксистів і дрібних шахраїв.
Скільки речей поміститься в ручну поклажу
Заздалегідь перевірте норми ручної поклажі в своїй авіакомпанії. А ще переконаєтеся, що у вашій сумці немає заборонених до провозу речей .
Зазвичай в ручну поклажу дозволяють взяти одну сумку вагою 8-10 кг і розміром 55 × 40 × 20 см. У easyjet, наприклад, важливо дотримуватись лише розмірів габаритів, а вага може бути будь-якою, тому тут важливо все компактно упакувати, аби більше влізло.
Вибираючи між валізою і рюкзаком, пам’ятайте, що більшість бюджетних авіаперевізників все-таки обмежують вагу ручної поклажі (у тому числі WizzAir та Ryanair), тому зверніть увагу, що валіза важить близько 3 кг, а рюкзак – не більш 1,5 кг. Іншими словами: в рюкзак можна скласти на 1,5 кг більше речей.
Які речі упакувати в ручну поклажу
Більшість з нас завжди бере більше речей, ніж потрібно насправді. Особливо в короткі поїздки. Деякий одяг ми складаємо з думкою: «Про всяк випадок, раптом я захочу це надіти». Не робіть цього! Розкладіть речі перед очима на ліжку і уважно подумайте, що вам точно знадобиться в цій поїздці! Припустимо, що ваш перевізник дозволяє брати на борт не більше 8 кілограмів:
-
-
Техніка та зарядні пристрої. Електронна книга або планшет, невеликий фотоапарат і зарядні пристрої до них важать близько кілограма. Ноутбук в коротку поїздку можна не брати, телефон лежить в кишені. Залишається 5,7 кг.
-
Документи. Паспорт, права водія, страховка, готівка, банківські картки, роздруківки авіаквитків і бронювання готелю – все це разом важить не більш 300 грамів. Залишається 5,4 кг.
- Рідини. У ручну поклажу дозволено брати рідини, якщо вони знаходяться в ємностях до 100 мл і лежать в прозорому пакеті. При цьому зубну пасту, гель для душу і базовий шампунь можна купити вже на місці і не тягти це все з собою з дому. Але припустимо, що ви таки хочете взяти з собою всі ці рідини. В такому випадку, тижневий запас важитиме не більше 0,5 кг. Залишається 4,9 кг.
- Фен. Возити з собою фен – питання дуже спірне. Але для чистоти експерименту припустимо, що він потрібен. Простенький компактний фен важить близько 350-400 грамів. Залишається 4,5 кг.
- Ліки. Більшість звичайних ліків можна провозити в ручній поклажі, а які саме взяти з собою – справа індивідуальна (список найнеобхідніших є в нашому матеріалі). На практиці стандартний набір, який може стати в нагоді мандрівникові, ніколи не привертає уваги служби безпеки аеропорту. Візьмемо по максимуму: при вазі однієї таблетки 40-50 мг, 150 грамів – це вже міні-аптека. Залишається 4,35 кг.
- Одяг. Нижче в таблиці приблизний список одягу, якого вистачить для поїздки на 4-7 днів. До нього потрібно додати ті речі, в яких ви полетите: на борт одягніть найважчий одяг, візьміть куртку тощо. Список залежить від пори року і буде трохи відрізнятися для кожного мандрівника. Разом вийшло 3,34 кг. Залишається 1,01.
[ninja_tables id=”667″]
- Взуття. У короткій подорожі вам знадобляться максимум дві пари взуття: одна зручна і одна “на вихід”. Причому, в зручній ви і так полетите, а іншу… можете сміливо залишити вдома. Для чистоти експерименту припустимо, що беремо запасну пару взуття вагою 500 г. Залишається 0,51 кг.
- Інші дрібниці. У ручній поклажі завжди виявляється купа дрібних речей: від зубної щітки і бальзаму для губ до сонячних окулярів і улюбленого плюшевого ведмедика. Нехай все це разом важить ще 400-500 г. Тільки переконайтеся, що в ручній поклажі не везете заборонених предметів. Наприклад, манікюрні ножиці, бенгальські вогні чи іграшковий пістолет. Детальніше про те, з чим вас не пропустять на борт літака, у цьому матеріалі.
У підсумку все важить рівно 8 кілограмів. Вуаля!
Що робити, якщо зрозуміли, що взяли з собою забагато вже в аеропорту
Одягніть одяг з кишенями і покладіть туди найважчі речі (фотоапарат, телефон, документи). Існують навіть спеціальні куртки й жилетки, в які можна скласти 5-10 кг речей і одягу.
Також ніхто не заборонить вам перед стійкою реєстрації одягти на себе куртку чи ще щось з ручної поклажі, аби зменшити її обсяг. Перед виходом на посадку або вже на борту одяг можна скласти назад в ручну поклажу.
Сподіваюсь, ви зрозуміли, що в ручну поклажу можна вмістити все і навіть більше, а відсутність зареєстрованого багажу зекономить ваш час, гроші та нерви. Гарної подорожі!
-