Росіяни масово намагаються виїхати за кордон, на КПП кілометрові черги

Тоді як українці на початку війни бігли у військкомати, росіяни – тікають закордон. КПП на виїзд із рашки переповнені, країни можуть закрити кордон взагалі.

35 кілометрів черги зараз на кордоні з Фінляндією. Нині це єдиний сухопутний кордон з країною Євросоюзу. Щоправда і його найближчим часом можуть закрити – у Гельсінкі стурбовані можливими проблемами з безпекою через натовпи русскіх.

Ось, наприклад черги на в’їзд у Казахстан⬇️. Щоправда там їх не чекають. Казахстан заявив, що не надаватиме прихисток росіянам, які тікають від мобілізації.

Наші офіційні установи не видаватимуть посвідки на проживання особам, які не нададуть документи, які підтверджують, що країна їхнього громадянства не заперечує проти їхнього переїзду до Казахстану.

спікер парламенту Казахстану Маулена Ашимбаєва

На кордоні Росії з Грузією утворилися величезні затори. Транспортний колапс був на пункті пропуску “Верхній Ларс”, повідомляє “Ехо Кавказу”. На опублікованому виданням відео видно безліч авто з російськими номерами. Поспішаючи виїхати з Росії, водії грубо порушували правила дорожнього руху. Часто виїжджали на зустрічну смугу, щоб якнайшвидше виїхати. Тому затори утворилися по обидва боки кордону.

Нині КПП “Верхній Ларс” – єдиний сухопутний перехід, через який можна потрапити в Грузію легально. Решта способів або протизаконні, або долати доведеться велику відстань через Азербайджан.

А так рашисти тікають у Монголію. Справжні патріоти? Чи вони просто подорожувати?

 А як там інші кордони?

З 19 вересня почала діяти заборона на в’їзд громадянам Росії до Естонії, Латвії, Литви та Польщі. Тож єдиний доступний “портал” росіян в ЄС – Фінляндія.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що його держава не видаватиме гуманітарні чи інші види віз росіянам, які ухиляються від мобілізації. 

“З міркувань безпеки Латвія не видаватиме гуманітарні та інші види віз громадянам Росії, які ухиляються від мобілізації, а також не змінюватиме обмеження на перетин кордону для громадян Росії з шенгенськими візами, введені з 19 вересня”, – йдеться у повідомленні.