Як тебе не любити: найкращі локації Києва, якими варто прогулятися

В останню неділю травня столиця України святкує свій день. Цього року – в умовах воєнного часу, тому особливих заходів не планується. Але ж як не прогулятися Києвом, якщо саме зараз ви тут?

Воздвиженка

Ще за союзу у 1980-ті тут знесли старесенькі будинки і залишили практично пустир, який на початку 2000-х швиденько забудували стилізованими під європейський стиль і старовину будинками. Район зробили дуже дорогим і елітним, щоправда на практиці він вийшов дуже непрактичним (якщо не сказати – непридатним для життя). Комунікації залишили старими, тому в багатьох будинках зникало світло; водовідведення теж було жахливе; про якість будматеріалів краще й не говорити.

Втім нещодавно Воздвищенка пережила непогану реконструкцію і тепер швидко заповнюється охочими тут жити або вести бізнес. На перші поверхи будинків позаїжджали кавʼярні й ресторани, а деякі дворики викупили для себе посольства. Окрім того, фотосесії тут виходять просто бомбезні.

Андріївський узвіз

Улюблений узвіз для багатьох киян. Перетинається з тією ж Воздвиженкою, тому далеко гуляти не доведеться. Встелений бруківкою, повністю пішохідний (окрім хіба тих, хто тут працює або живе – вони можуть їздити на авто).

Анріївським завжди приємно гуляти, тут часто грають вуличні музиканти, можна прикупити сувеніри або навіть старовинні речі, зайти в затишні дворики, прослухати виставу в одному з кількох театрів або ж сходити на оглядовий майданчик Андріївської церкви (вартість – 20 гривень, можна заплатити карткою).

Володимирський парк

Не так давно відреконструйований якраз для того, щоб ним гуляли все більше киян і гостей міста. Вночі перила дуже красиво підсвічуються. Радимо прийти сюди увечері, ближче до заходу сонця. У цей час небо над Києвом дуже красиве і вдасться помилуватися краєвидами і зробити чимало памʼятних фото.

Гуляти Володимирським парком можна довго, він доволі великий і знаходиться на двох рівнях (верхню частину називають Володимирська гірка, і вона виходить до Михайлівського собору). Сюди ж можна взяти покривальце, закуски і напої і влаштували невеликий пікнік.

Пішохідний міст №1

Спочатку про головний пішохідний міст – через річку Дніпро. Він сполучає правобережний Київ з Трухановим островом і обовʼязковий для відвідування. Спуститися до нього можна з того ж Володимирського парку або пройтися уздовж набережної з Поштової площі.

Тут часто бігають, гуляють, ловлять рибу (не впевнений, що успішно), стрибають з мосту (думаю, під час воєнного стану послуга недоступна) і просто насолоджуються життям.

Труханів острів

Ще одна прогулянкова зона в Києві, куди приходять зазвичай з подвійною метою: влаштувати пікнік або почілити біля води. Труханів зараз реконструюють – частину вже відкрили для прогулянок, частина ще на ремонті. Будьте обережні і не гуляйте на міску босими ногами (думаю, ви розумієте чому).

Пішохідний міст №2

Або як його ще називають міст Кличка. Він сполучає собою Володимирський і Маріїнський парки. Раніше цю відстань подолати було в рази складніше (з підземними переходами, спусками і підйомами). Це нове улюблене місце для киян, тут часто влаштовують вуличні концерти, фотосесії і навіть під час війни міст переповнений відвідувачами.

Урядовий квартал, Банкова, Маріїнський парк

Зараз доступ до цих місць закритий для усіх, окрім тих, хто працює або проживає в цих районах. Але після війни – обовʼязково прогуляйтеся, адже це місце красивих старовинних будинків, цікавих архітектурних поєднань і часто – шедеврів, тут нерідко влаштовують цікаві виставки і відкриті галереї, а під час новорічних свят на Банкові щороку відкривають святкове містечко з безкоштовною ковзанкою.

Поділ

Місце затишних кавʼярень, красивих вуличок і молодіжних тусовок. Купіть квітів на Житньому, забіжіть в один з багатьох ресторанчиків, погуляйте Контрактовою, забіжіть на сеанс у кінотеатр “Жовтень”, покатайтесь на трамвайчику. Поділ знайде, чим зайняти кожного!

Голосіївський парк

Якщо бути більш точним, то навіть ліс, а не парк. Тут є красиве озеро і дуже багато простору для прогулянок. Більша частина території закрита для автомобілів, тому сміливо налаштовуйтесь на повний унісон з природою. Гарним рішенням буде взяти велосипед і покататися по парку (готуйтесь до частих серпантинів, спусків і підйомів).

Пейзажна алея

Остання в нашому списку рекомендацій, але точно не остання в переліку гарних місць столиці. Це же одна прогулянкова зона в центральній частині столиці. Також нещодавно відреконструйована, тому тепер гуляти тут ще приємніше.

З Днем Києва! Діліться своїми рекомендаціями у коментарях внизу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.