Чехія відкриває кордони для українців – з вакциною

Попри те, що країни Західної Європи одними з перших почали дозволяти українцям перетинати кордон, Чехія довго вагалась, але таки відновила дію безвізу. 

Країна визнаватиме вакцини AstraZeneca (включно з інднійською Covishield), Moderna, Pfizer, Jensen, але не визнаватиме китайської вакцини CoronaVac, якою щеплена велика частка українців.

Умови в’їзду в Чехію (відповідно до офіційного ресурсу МЗС України):

 • наявність сертифікату про проходження повного курсу вакцинації (якщо після отримання останньої дози вакцини минуло щонайменше 14 днів), отриманого на порталі або в додатку «Дія» (виготовленого англійською мовою із зазначенням персональних даних про вакциновану особу, типу вакцини, ідентифікаційними даними установи, що видала сертифікат, а також можливості віддаленої перевірки вказаних у письмовому підтвердженні даних (через QR-код). Від вакцинації другою дозою має минути щонайменше 14 днів. Чехією визнаються наступні вакцини:
  • Vaxzevria (AstraZeneca)
  • Spikevax (Moderna)
  • Comirnaty (Pfizer/BioNTech)
  • Janssen
  • Covishield
 • заповненого в’їзного формуляру Чеської Республіки – https://plf.uzis.cz/ перед в’їздом в країну
 • наявність дійсного біометричного закордонного паспорта
 • наявність медичного страхування на термін поїздки

Сертифікат у додатку “Дія”

Нагадаємо, що кілька днів тому COVID-сертифікати у “Дії” офіційно визнали у Євросоюзі.

“Український цифровий ковід-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до Європейського Союзу і відтепер визнається для пред’явлення всередині країн ЄС”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Керівник європейського бюро “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк розповів також, що Єврокомісія долучила Україну, Туреччину та Північну Македонію до системи ковід-сертифікатів ЄС.

Пан Йовзяк повідомив ВВС, що, згідно з його даними, ЄС визнаватиме не тільки українські електронні сертифікати, а й паперові.

Авіа в Чехію

Прямі рейси у Чехію можна придбати в угорського WizzAir. Лоукост літає у місто Пардубіце, а це в годині їзди від Праги.

 • вартість в один бік з Києва – від 382 грн для членів WizzDiscount Club та 542 грн без членства. Зворотні квитки сильно не відрізняються в ціні або дорожчі.

Як зекономити ще більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.


Читайте також:

схожі