Бельгія офіційно виключила Україну з переліку держав, мешканцям яких дозволений в’їзд без “поважної мети” навіть за наявної вакцинації.
Про це свідчать дані прикордонної служби та центру інформування про перебіг пандемії.
Зокрема, сайт бельгійської федеральної служби у внутрішніх справах, що відповідальна також за прикордонні питання, більше не містить Україну у переліку держав, громадянам яких дозволений в’їзд у країну попри пандемічні обмеження. Федеральна служба не уточнює, коли та з якої причини Україна була видалена з цього переліку, але відомо, що у понеділок набрало чинності спільне рішення ЄС про переведення України у “червону зону”.
Урядовий портал, присвячений пандемії, також прибрав Україну з переліку держав, щодо яких ЄС робить винятки з пандемічних обмежень, та теж перевів Україну до червоної зони.
Таким чином, зараз в’їзд до Бельгії з України дозволений лише за наявності “поважної причини”, як-от для тих, хто працює, навчається у Бельгії, їде на лікування, для об’єднання родини тощо.
Євросоюз таки виключив Україну зі списку безпечних для подорожей країн
Європейський союз виключив Україну з переліку країн, громадянам якої можна без обмежень подорожувати до ЄС.
Про це повідомили у пресслужбі Європейської ради.
Разом з Україною ЄС наклав обмеження і для туристів із Сингапуру. Список буде переглянуто за два тижні.
Як відзначається, з 9 листопада 2021 року країни-члени мають поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для резидентів таких третіх країн:
- Аргентина
- Австралія
- Бахрейн
- Канада
- Чилі
- Колумбія
- Йорданія
- Кувейт
- Намібія
- Нова Зеландія
- Перу
- Катар
- Руанда
- Саудівська Аравія
- Південна Корея
- Об’єднані Арабські Емірати
- Уругвай
- Китай
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення про виключення України з “зеленого списку” Євросоюзу має рекомендаційний характер – фінальне рішення про обмеження на в’їзд прийматиме кожна окрема країна Союзу.
Країни Європейського Союзу як правило дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.
За якими визначають країну?
Під час включення країни до «зеленого» списку враховують такі критерії:
- нових випадків COVID-19 має бути не більш ніж 75 на 100 тисяч за останні 14 днів;
- ситуація з захворюваності має бути стабільною чи з тенденцією до зниження у порівнянні з попередніми 2 тижнями;
- має бути понад 300 тестів на 100 тисяч за останні 7 днів;
- позитивних тестів має бути не більш ніж 4% серед усіх тестів на COVID-19 за останні 7 днів;
- чи поширюються у країні штами вірусу, що викликають занепокоєння;
- загальні дії країни для боротьби з COVID-19, зокрема відстеження контактів, лікування тощо.
Також експерти враховуватимуть прогрес вакцинації проти коронавірусу. У ЄС можуть виключити країну з «зеленого» списку, якщо вона не відповідає вимогами.
ЩО тепер – як подорожувати?
Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.
“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – зазначив Ніколенко.
Речник підкреслив, що вакцинація і надалі залишатиметься однією із ключових умов для безперешкодних подорожей до більшості країн. Тому МЗС закликає громадян активно вакцинуватися заради безпечних подорожей.
Аналітикиня громадської організації “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька в ефірі Українського радіо прокоментувала наслідки такого рішення. За її словами, відтепер кожна країна Європейського Союзу буде бачити цю рекомендацію щодо посилення карантинних вимог для громадян України і буде вирішувати на свій розсуд, які будуть посилення обмежень.
“Якісь країни можуть за рекомендацією одразу посилити обмеження і взагалі тимчасово скасовувати можливість необов’язкових поїздок для туристів незалежно від вакцинації. Ми думаємо, що більшість країн Європейського Союзу будуть дозволяти в’їзд українцям із сертифікатами вакцинації та з ПЛР-тестами”, — пояснила Кульчицька.
На її думку, вакциновані українці зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу і надалі.
“Про це говорить також і наше Міністерство закордонних справ, яке зараз застосовує дуже багато дипломатичних інструментів для того, щоб українці могли продовжувати їздити до ЄС з сертифікатами вакцинації”, — каже експертка.
Кульчицька пояснила, що Європейське агентство, яке контролює медичні засоби, визнає ряд вакцин, які рекомендуються для введення громадянам з країн Європейського Союзу. Це Moderna, Pfizer, Astrazeneca, Johnson & Johnson. Але Coronovac не рекомендується цим Європейським агентством з лікарських засобів.
“Таким чином, наші співгромадяни, які вакцинувалися у свій час вакциною Coronovac, на жаль, не можуть в’їхати в деякі країни з цим сертифікатом. Водночас бувають ситуації, коли вони можуть в’їхати в якусь країну, але потім не можуть заходити, наприклад, в заклади харчування чи в різного роду розважальні заклади, тому що на вході у них перевіряють сертифікат про вакцинацію. Тому людям, які хотіли б подорожувати, потрібно дуже чітко дивитися, які саме вимоги до сертифікатів, щоб не потрапити в таку ситуацію”, — зазначила аналітикиня.