Країни Євросоюзу можуть знову закрити внутрішні кордони

Європейський союз може знову обмежити переміщення між країнами блоку через поширення нового штаму коронавірусу.

Як пише УНІАН з посиланням на The Guardian, також ЄС розглядає можливість запровадження заборони на подорожі до Великобританії.

Відповідні пропозиції на ряду з іншими варіантами припинення поширення нових штамів ввечері 21 січня у форматі відеоконференції мають намір обговорити глави 27 держав Євросоюзу.

Відзначається, що ініціатором ідеї виступає уряд Німеччини, який вже розробив документ, що дозволяє країнам-членам ЄС закривати свої кордони як для громадян країн всередині блоку, так і за його межами, якщо на їхній території виявлені нові мутації коронавірусу.

«У тих випадках, коли держави-члени вважають це необхідним для захисту здоров’я населення, вони можуть запроваджувати тимчасові заборони на в’їзд і перевезення пасажирів, що прибувають з третіх країн із зонами, зараженими вірусом», – аргументують німецькі чиновники.

У німецькому документі, розісланому 27 країнам-членам раніше цього тижня, наголошується, що «захист здоров’я громадян ЄС при забезпеченні свободи пересування всередині ЄС і пересування без прикордонного контролю в межах Шенгенської зони вимагає від держав-членів вжити узгоджених заходів щодо стримування поширення нових варіантів вірусу Sars-CoV-2, що викликають заклопотаність».

«На даний момент відомі варіанти: B117 (британська мутація) і 501V2 (південноафриканська мутація); є побоювання, що виникнуть нові мутації. Тільки якщо держави-члени вживатимуть спільні та скоординовані заходи, можна буде ефективно стримати вірус. З цієї причини ми бачимо термінову необхідність діяти, щоб запобігти або хоча б уповільнити поширення варіантів вірусу в зоні ЄС+ (держави-члени ЄС плюс Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн І Ісландія)», – наголошується в документі.

Одночасно Берлін запропонував облаштувати на внутрішніх кордонах ЄС спеціальні центри в якості єдиного інструменту з обов’язковим карантином для тих, хто прибуває з районів з високою поширеністю нових варіантів COVID-19.

Нагадаємо, Євросоюз закрив свої кордони для іноземців навесні 2020 року з початком світової пандемії коронавірусу. Незабаром країни ЄС також закрили свої внутрішні кордони. З 15 червня 2020 року Європейський союз офіційно зняв обмеження на внутрішні подорожі і в межах Шенгенської зони.


Читайте також:

 

схожі