Гіперлуп 2.0 – в “Укрзалізниці” хочуть запустити швидкісні потяги

“Укрзалізниця” має проєкт руху потягів зі швидкістю до 350 км/год зі столиці до найбільших міст України, наразі його обговорюють та шукають інвесторів.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

За словами голови правління “Укрзалізниці” Володимира Жмака, в УЗ є проєкт швидкісного сполучення за напрямками з Києва до Львова, Харкова та Одеси, який наразі знаходиться на етапі обговорення.  

“Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході”, – розповів Жмак. Він зазначив, що вже є зацікавлені учасники.

Жмак додав, що єдиний шлях залучити необхідні фінансові інвестиції для проєкту – це концесія, і перш за все йдеться про концесію вокзалів.

“Наразі ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів”, – зауважив Володимир Жмак. Їх хочуть облаштувати “за європейським зразком”.

“Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр”, – резюмував Володимир Жмак. Також Міністерство інфраструктури планує підготувати та впровадити проект високошвидкісного залізничного руху в Україні, на початковому етапі якого передбачається будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год.

Про це повідомила прес-служба відомства з посиланням на міністра Владислава Криклія за підсумками його зустрічі з послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайне. Також проект передбачає будівництво сучасної інфраструктури для обслуговування залізничних експресів типу InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС. Зазначається, що низка іноземних компаній вже проявили свою зацікавленість в цьому проекті.


Читайте також:

 

схожі