Жіночі купе у потягах: в “Укрзалізниці” розповіли, чи користуються вони попитом

З моменту старту програми жіночими купе скористалися близько 8 тисяч пасажирок. Найбільшим попитом вони користуються у поїздах за напрямком № 41/42 Дніпро — Трускавець.

В Україні триває пілотна програма бронювання місць у жіночих купе на рейси далекого сполучення. Вона користується попитом серед пасажирок. Про це розповіли в “Укрзалізниці”, пише “УНІАН”.

З початку проєкту послугою вже скористалося близько 8 тисяч пасажирок.

За словами представників “Укрзалізниці”, ця послуга користується попитом, адже наразі понад 90% квитків розпродані на 20 днів наперед.

Найбільшим попитом жіночі купе користуються у поїздах за напрямком № 41/42 Дніпро — Трускавець. Також жіночі купе доступні на рейсах № 81 Київ — Ужгород, № 15 Харків — Ясіня, № 75 Київ — Кривий Ріг.

В “Укрзалізниці” зауважили, що продаж квитків у жіночі купе здійснюється через мобільний застосунок, а коли програмне забезпечення доопрацюють проєкт поширять на інших маршрутах.

“Компанія продовжує роботу над програмним комплексом, щоб вже на етапі авторизації в застосунку мати можливість визначати стать пасажира та давати йому змогу бронювати відповідні місця”,

— сказали в компанії перевізника.

Також в УЗ нагадали, що компанія повернула на рейси патрулювання воєнізованої охорони.

«Поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків»,

– йдеться в коментарі голови правління компанії Євгена Лященка.

«Укрзалізниця» нагадує, що запроваджувала послугу жіночих купе в 2010 році, проте вона не користувалася попитом.

На сайті Кабінету міністрів 15 травня з’явилася петиція з проханням виділити щонайменше один вагон у поїздах, які йдуть довше шести годин, винятково для жінок. Цьому передувала дискусія в соцмережах, де жінки висловлювалися за запровадження окремих купе чи вагонів у поїздах з міркувань безпеки та комфорту.

схожі