Декілька авіакомпаній світу висловили свої наміри повернутися на український авіаринок. Це свідчить про їхню готовність до можливого відновлення авіапольотів в Україні і сприяння розвитку авіаційного сектора країни після закінчення війни.
За словами гендиректора аеропорту «Бориспіль» Олексія Дубревського, готовність авіаперевізників до відновлення польотів є фактичною, адже чимало з них вже відкрито заявили про свої наміри. Серед них:
- Ryanair (Ірландія);
- LOT (Польща);
- Turkish Airlines (Туреччина);
- Air Baltic (Латвія);
- SkyUp (Україна);
- Lufthansa (Німеччина).
Також гендиректор зазначив, що часу на відновлення аеропорту піде не так багато, адже він є повністю обладнаним та готовим до обслуговування пасажирів та авіалайнерів після війни.
“Ми не хочемо витрачати один-два роки на роздуми: “Що ми будемо робити після війни?” Ми робимо всі необхідні дії, щоб якомога швидше отримати рейси. Нам вдалося усунути всі пошкодження. Ми готові розпочати роботу в найкоротші терміни”,
– говорить Дубревський.
Найбільше українське летовище зберегло більшу частину персоналу та уклало угоди з авіакомпаніями.
Щомісяця на утримання працівників та електроенергію аеропорт витрачає 3,2 млн євро на місяць. Хаб також витратив 1,8 млн євро на відновлення пошкодженої російськими військами інфраструктури.
“Це недешево… ми їмо те, що заробили в 2021 році”,
– сказав гендиректор аеропорту «Бориспіль» Дубревський.
Дубревський впевнений, що після війни в Україну повернуться мільйони українських біженців.
Крім цього, авіакомпанії, особливо бюджетні, вже оголосили про намір повернутися в Україну після війни, а перевізники працюють з аеропортом, щоб визначити нові маршрути, які з’єднають Київ із центрами в Європі, де знаходиться велика кількість українських біженців.
За словами Дубревського, очікується збільшення вантажних рейсів, пов’язаних із післявоєнною відбудовою України. А також матиме місце відкладений туристичний попит.