В Ірландії платитимуть до 85 тисяч євро за заселення в закинуті будинки на островах

Отримувачі гранту муситимуть надати документи, які підтверджують, що це їхнє основне місце проживання. 

Уряд Ірландії ухвалив десятирічний план для відновлення й розвитку островів. Він передбачає значні інвестиції у 80 громад на 23 островах.

За останні чверть століття населення цих острівних громад скоротилося на 13% і зараз налічує 2700 жителів. Уряд хоче заохотити людей селитися там за допомогою грантів.

З минулого року в Ірландії діє програма компенсацій за відновлення закинутих будинків Croí Cónaithe. Новий план передбачає, що гранти на ремонт острівного житла будуть на 20% вищими, ніж материкового. Адже й вартість будівельних робіт на островах вища через логістичні складнощі.

Так, нові мешканці, які беруть жити та ремонтувати закинутий будинок, можуть розраховувати на компенсацію сумою до 85 тисяч євро. Отримувачі гранту муситимуть надати документи, які підтверджують, що це їхнє основне місце проживання. 

Серед проблем, з якими стикаються жителів островів, — брак роботи та недостатній доступ до медичних послуг. Уряд налагодить швидкий інтернет, щоб люди мали можливість працювати віддалено. Медичні консультації мешканці зможуть отримувати в автоматичних будках, які планують встановити найближчим часом. 

Схожі програми діють і в інших країнах світу. Так, у Японії деякі старовинні будинки можна отримати у власність безкоштовно, уряд субсидує ремонти тим, хто вирішить оселитися у віддалених районах. Маленьке місто в Італії, прагнути зупинити скорочення населення, виставило на продаж будинки вартістю один євро. Нещодавно в Іспанії продавали ціле село за ціною квартири.

схожі