“Укрзалізниця” запускає жіночі купе. Кілька місяців систему тестуватимуть

В Укрзалізниці повідомили, що запровадять жіночі купе у тестовому режимі. Зазначається, що це питання посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах.

«Укрзалізниця» повідомила про плани протестувати ідею жіночих купе в своїх поїздах.

За заявою перевізника, для цього знадобиться:

  • розробити IT-рішення
  • внести зміни до нормативних актів
  • проконсультуватися з юристами та громадськими організаціями

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок Укрзалізниці. Ця функція буде передбачена в одному з його наступних релізів. Зокрема, доплачувати за жіноче купе не потрібно.

Наразі точно не визначено, на яких маршрутах чекати появу жіночих купе, але це будуть маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу.

Підвищення безпеки в купе

Водночас в УЗ розповіли про додаткові заходи безпеки, які вже запроваджуються в нових та оновлених вагонах, які складають 15% від загальної кількості. Йдеться про камери спостереження та кнопки виклику провідника.

«Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі»,

– повідомляє пресслужба.

Компанія вірить, що комплекс заходів із тривожних кнопок, сигналізації в купе, відеоспостереження, патрулювання і «невідворотного покарання за будь-який доведений прояв домагань» допоможуть викорінити випадки насильства в поїздах.

«Поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків»,

– йдеться в коментарі голови правління компанії Євгена Лященка.

«Укрзалізниця» нагадує, що запроваджувала послугу жіночих купе в 2010 році, проте вона не користувалася попитом.

На сайті Кабінету міністрів 15 травня з’явилася петиція з проханням виділити щонайменше один вагон у поїздах, які йдуть довше шести годин, винятково для жінок. Цьому передувала дискусія в соцмережах, де жінки висловлювалися за запровадження окремих купе чи вагонів у поїздах з міркувань безпеки та комфорту.

схожі