У хорватському місті Леград можна придбати будинок за 13 євроцентів

Щоб мати право придбати будинок за такою ціною, заявники повинні бути молодше ніж 45 років, перебувати в шлюбі або позашлюбному партнерстві.

У хорватському місті Леград муніципалітет продає житлові будинки лише за 13 євроцентів. Таким чином влада хоче покращити демографічний стан міста, пише The Mayor.

Щоб мати право придбати будинок за такою ціною, заявники повинні бути молодше 45 років, перебувати в шлюбі або позашлюбному партнерстві, не мати судимості та іншої нерухомості. Подружжя отримуватимуть додаткові бали, якщо вони мають дітей і займаються професією, на яку є дефіцит робочої сили.

Леград — це маленьке містечко в Хорватії з населенням менш як 2000 осіб. Він розташовується на звивистій річці Драва, яка утворює кордон із сусідньою Угорщиною. Муніципалітет почав з 2018 року пропонувати майже безкоштовні будинки, щоб молоді сім’ї змогла осісти в місті.

Ініціатива доволі успішна, оскільки сьогодні в селищі більше дітей, ніж п’ять років тому, і в результаті будується новий дитячий садок.

“Загалом продано п’ять готових до заселення будинків. Три сім’ї вже переїхали, і що нас тішить, це те, що всі три родини вітали нову сімʼю під час їхнього заселення. Це збільшило кількість дітей у дитячому садку”

– каже мер Леграда Іван Саболич.

Спочатку програма для молодих родин діяла під назвою “Будинок за куну”. Куна — хорватська валюта. Однак минулого року країна перейшла на євро. Оскільки на момент конвертації валюти 1 куна коштувала 0,13 євро, тому будівлі продають саме за таку ціну.

схожі