ТОП невеликих українських міст та сіл, які точно вас здивують

Усі знають про Львів, Чернівці або Одесу. Багато з вас там навіть побували. Однак, є в Україні сотні унікальних, хоч і невеликих містечок, які точно треба внести у wish-лист для подорожей.

Підлісний Мукарів

Це невелике село в колишньому Дунаєвецькому районі, за 7 км. від Маліївців (там, до речі, шукайте дуже красивий водоспад). Найцікавіша споруда села – неоготичний костел Йосипа Обручника – знаходиться майже в кінці села.

Костел зберігся у дуже гарному стані, територія невелика, але красивих фото наробите точно.

Фото: Інстаграм/goodtravelmood

Підгірці

Підгірці – невеличке село на Львівщині. Незважаючи на малу територію, тут зосереджена велика кількість пам’яток, як давньоруського періоду, так і часів правління Польського королівства. Зокрема Підгорецький замок та костел Воздвиження та св. Йосифа.

Бережани

Місто засноване далекого 1375 року і найбільш відоме завдяки своїм архітектурним пам’яткам, що збереглися у первісному вигляді. Вся центральна частина міста являє собою Державний історико-архітектурний заповідник. Історичний центр Бережан є зразком ренесансного «ідеального міста», що не має аналогів в Україні. А все завдяки особливій планувальній системі, що об’єднала Бережани і три передмістя. Щоб побачити стародавню архітектуру, відвідайте площу Ринок, вулиці Шевченка, Вірменську, Банкову, Валову.

Нагоряни

Саме тут розгорнулися Шишкові горби – нейциовірна красива природна пам’ятка. Це вапнякові скелі Товтрового пасма на березі повноводного Дністра височіють як горби конусної форми заввишки 15-20 метрів із мальовничими скельними утвореннями.

Три скелі називають – Дід, Баба і Онучка, які мають специфічні форми. Пов’язана з ними легенда про нещасливу історію кохання вродливої дівчини з Нагорян та бідного сільського хлопця. Згідно з переказами, до дівчини сватався господар Нагорян і щоб позбутися суперника, відрядив коханого дівчини сплавляти ліс по Дністру, де він і загинув. Дівчина ж після цього кинулася зі скелі у річку.

Чортків

Місто, не зважаючи на назву, не має жодного відношення до нечистої сили. Навпаки, тут багато давніх костелів та церков, які обов’язково варто побачити, подорожуючи Тернопільщиною.

Головною архітектурною пам’яткою міста є Костел Св. Станіслава, або Домініканський костел. Від його величі та краси перехоплює подих.

Станіслав

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Територія тимчасово перебуває під окупацією. Дочекайтесь звільнення ЗСУ.

Станіславські кручі на березі Дніпровсько-Бузького лиману — справжній херсонський Гранд Каньйон, гордість краю. Магічний ландшафтний заказник загальнодержавного значення, де відразу зрозуміло, що робити — запускати повітряного змія та фотографуватися!

Витачів

Витачів, невелике село Обухівського району, що розкинулося на крутих дніпровських пагорбах, вважається одним із найстаріших поселень України.

Хоч вперше про нього, як про великий порт на Дніпрі, згадано у візантійських хроніках 950 року, археологічні розкопки показали, що люди тут жили ще в 4-5 ст. н. е.

Теребовля

Точно радимо приїхати сюди заради двох речей – красивезного віадуку як із фільмів про Гаррі Поттера та замку в центрі міста (одного з найдавніших в Україні).

схожі