Ще на місяць. В Австрії передумали запроваджувати платний проїзд для українців

У Відні продовжили безплатний проїзд для українців у міському транспорті. Таке саме рішення прийняли стосовно потягів в Австрії.

Раніше міська влада столиці скасувала безплатний проїзд для українських біженців з 1 жовтня. Втім, через критику змін у Відні вирішили шукати інше рішення.

Тож українці зможуть їздити у всьому транспорті, яким керує транспортна компанія Відня Wiener Linien (метро, трамвай, автобус), а також у поїздах ÖBB, які курсують в австрійській столиці, до кінця жовтня безплатно.

Тим часом тривають обговорення щодо можливості в подальшому запропонувати українцям, які зараз знаходяться в Австрії, пільгові місячні проїзні квитки.

Також повідомляється, що безплатний проїзд діятиме не лише в межах Відня. Транспортна асоціація Verkehrsverbund Ost-Region (VOR) схвалила єдине рішення щодо мобільності біженців із України: безплатний проїзд на всіх видах громадського транспорту VOR (включно з Wiener Linien) діятиме як перехідне рішення у Східному Регіоні Австрії (Відень, Нижня Австрія, Бургенланд) до 31 жовтня 2022 року.

Безплатний квиток – при першому в’їзді з 1 листопада

Національний залізничний оператор Австрії ÖBB 4 жовтня також підтвердив, що українські біженці можуть продовжувати їздити громадським транспортом безкоштовно до кінця жовтня.

Для користування транспортною мережею українці мають пред’явити проїзний документ для підтвердження їхнього статусу.

Із 1 листопада безкоштовний Not-Ticket Ukraine буде доступний лише при першому в’їзді в Австрію або транзиту (поїзди з Бржецлава, Братислави чи Хедьєшалома до пункту призначення в Австрії або до прикордонних станцій у напрямку Німеччини, Швейцарії та Італії). Такий білет буде дійсний 24 години.

За даними Die Presse, з початку війни ÖBB видав українським біженцям близько 390000 безкоштовних квитків.