Роумінгу з ЄС більше не буде – зв’язок зроблять безкоштовним для українців

ЄС має намір скасувати поняття роумінгу для українців вже у листопаді. Поки цього не станеться діє програма тимчасових домовленостей між мобільними операторами. Фактично платити за звʼязок в країнах Євросоюзу не треба вже зараз.

Про це на пленарному засіданні Європейського парламенту заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу, щоб ми мобілізували повну потужність нашого спільного ринку, щоб прискорити зростання та створити нові можливості. У березні ми успішно приєднали Україну до нашої електричної мережі, – це планувалося на 2024 рік, але було зроблено протягом двох тижнів. Сьогодні Україна експортує електроенергію до Європейського Союзу. Тож я хочу суттєво розширити цю взаємно вигідну торгівлю. Ми вже зупинили збори з українського експорту до ЄС, ми вводимо Україну в наш європейський простір роумінгу, наші «коридори солідарності» були великим успіхом (для експорту українського зерна – ред.). Настав час рухатися вперед на цій основі»

наголосила фон дер Ляєн.

Після Ради асоціації Україна-ЄС за підсумками засідання ЄС підкреслив своє зобов’язання вивчити можливості для довгострокової домовленості про скасування плати за роумінг між ЄС та Україною. 

Безкоштовний роумінг діє вже зараз

У квітні оператори мобільного зв’язку з країн ЄС та України підписали спільну заяву, якою засвідчують наміри співпрацювати задля забезпечення доступного або й безкоштовного роумінгу між Євросоюзом та Україною. Представниця ЄК Катарина Матернова зазначала, що це може бути однією з перших підвалин для майбутньої угоди щодо роумінгу між Україною та ЄС.

Умови для абонентів Київстар

Спілкуйтеся в 30 країнах світу без жодних доплат – за умовами тих тарифів, якими корустуєтесь в Україні. Список країн: Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина, Молдова, Німеччина, Італія, Литва, Франція, Болгарія, Іспанія, Естонія, Латвія, Австрія, Нідерланди, Чехія, Бельгія, Хорватія, Данія, Фінляндія, Греція, Ірландія, Люксембург, Словенія, Швеція, Швейцарія, Норвегія, Португалія, Єгипет та Велика Британія.

Передплата: ви зможете користуватися гігабайтами, хвилинами та SMS, які входять у ваш тариф. Також вам надаватиметься безлім на вхідні дзвінки. Наприклад, у вас тариф Твій Старт за 135 грн/4 тижніЗа стандартними умовами вам надаються 5 ГБ, 100 хв на інші мобільні по Україні та ще в 10 країн і безлім на КиївстарЗа тимчасовими умовами роумінгу ви зможете використовувати свій пакет послуг на інтернет у роумінгу, хвилини на українські номери та по країні перебування, а також безлім на всі вхідні та на Київстар.

Більш детально дивіться на сайті оператора.

Умови для абонентів Lifecell

Діє акція “Гігабайти без кордонів”. Використовуйте тарифні гігабайти у роумінгу в 34 країнах так само, як в Україні! Просто оплатіть пакет послуг за вашим тарифним планом у період проведення акції та користуйтеся.

Щоб використовувати гігабайти, що входять у пакет послуг за вашим тарифним планом, не тільки на території України, а й у роумінгу в 34 країнах, достатньо оплатити пакет послуг за вашим тарифним планом або перезамовити його раніше у період проведення акції. При виконанні умов акції користуватися гігабайтами у роумінгу можливо протягом періоду дії оплаченого пакету послуг за тарифом, але не пізніше 31.07.2022 (включно).

Перелік країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Швейцарія.

Підключати акцію не потрібно, акція підключається автоматично після оплати пакету послуг за тарифним планом.

Більш детально дивіться на сайті оператора.

Умови для абонентів Vodafone

10 Гб інтернету та хвилини мобільного звʼязку можна отримати за умовами акції “Доступний роумінг”. Скористатися можна безкоштовно. Послуга буде діяти в наступних 33 країнах за реєстрації в будь-якій мережі: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Більш детально дивіться на сайті оператора.