Різдвяні ярмарки в Європі: куди їхати за святковим настроєм?

Більшість європейських країн святкують Різдво 25 грудня, тому святкові ярмарки вже працюють на повну силу. Встигніть з’їздити туди і відчути весь дух Нового року та Різдва. У цьому матеріалі розібрали, в яких країнах найкраще підготувалися до свят і прикрасили головні площі найбільшою кількістю гірлянд та іграшок. 

Відень, Австрія

Мабуть, ніде в Європі так не готуються до новорічних та різвяних свят, як у Відні. У 1298 році у Відні на головній площі відкрився перший подібний ярмарок, а потім цю традицію перейняли інші великі міста. З того часу Відень на належному рівні підтримує проведення ярмарків – не тільки в плані організації, але й з урахуванням багатовікових традицій. Щорічно у Відні відкривається більше 20 різдвяних маркетів з понад 150 кіосками. Дерева в Ратушному парку святково прикрашені і сяють морем вогнів. Для дітей тут особливо великий вибір розваг.

На головній площі Відня також працює величезна ковзанка, там же можна зіграти і в керлінг. 

Коли: з 17 листопада до 26 грудня.

Як дістатися: читайте в спеціальному матеріалі (від 9.99€). 

Різдвяне містечко у Відні працює до 26 грудня

Прага, Чехія

У Празі туристи можуть відвідати відразу кілька різдвяних базарів. Різдвяний ринок на Староміській площі порадує вас смачним пуншем, глінтвейном, а ще солодкими медовими пряниками і традиційними чеськими стравами, на кшталт “тірдло”. Другий за значимістю різдвяний базар проходить на Вацлавській площі.

Різдвяний ринок для дітей з павільйонами для дитячого рукоділля. Дітей в них вчать робити маленьких гарненьких різдвяних янголів з одноразових пластикових тарілок.

Коли: з 20 листопада до 6 січня.

Як дістатися: читайте в спеціальному матеріалі (від 100 грн). 

Різдвяне містечко в Празі працюватиме до 6 січня

Стокгольм, Швеція

Розташований у самому серці Старого міста Стокгольма, Stortorget julmarknad – традиційний різдвяний ринок на головній площі міста. Це – найстаріший різдвяний ринок Швеції, що проходить з 1837 року, а 40 маленьких червоних лавок ідеально вписуються в навколишню атмосферу історичних будівель.

Зігрійтеся солодкою чашечкою glögg (тепле червоне вино з ароматними спеціями), вибираючи в’язані речі та інші поробки місцевих майстрів. Обов’язково спробуйте традиційні шведські різдвяні смаколики, такі як pepparkakor (імбирне печиво), saffransbullar (шафранові булочки), а також такі унікальні продукти, як копчені ковбаски з лосятини та м’яса північного оленя.

Коли: 24 листопада – 23 грудня.

Як дістатися: 24 грудня на Ryanair всього за 40€ або 26 грудня на МАУ всього за 49€.

Різдвяне містечко в Стокгольмі працює до 23 грудня, далі – вихідні, і всі шведи звикли проводити їх вдома

Читайте також: