Повернути кошти за квитки зі скасованих після 24 лютого авіарейсів – місія можлива

Розповідаємо, як можна повернути кошти, якщо ваш запланований після 24 лютого рейс скасували через війну в Україні. І на що погоджуватися не варто – теж написали.

Після початку повномасштабної війни повітряний простір України закрили. Як результат, тисячі українців не здійснили заплановані польоти. Проте є можливість повернути кошти за невикористані квитки (хоч і не у всіх випадках).

Повертають кошти лише іноземні авіалінії. Для українських компаній війна є форс-мажором, тому квитки здати не можна. Водночас українські перевізники пообіцяли, що посадкові документи можна буде використати після закінчення війни.

Які авіалінії повертають гроші? Відомо про таку можливість принаймні у Lufthansa, Turkish Airlines, Air France, KLM, LOТ (але якщо ви мали квитки іншої авіакомпанії, теж варто спробувати).

Що треба зробити?

  • Дізнайтеся чи офіційно скасовано ваш рейс;
  • Якщо так, подайте заявку на повернення вартості квитка.

Звісно, якщо ви мали пересадку в Європі через різні авіакомпанії (тобто купували не одним квитком, а різними), то повернути кошти за маршрут, наприклад, Варшава – Лондон навряд чи вийде. Важливо, щоб місто вильоту було в Україні.

Порада: не погоджуйтеся переносити дату рейсу, адже не відомо, коли в Україні відновлять авіасполучення з іншими країнами. 

Також зверніть увагу! Якщо авіакомпанія вказувала вартість квитків у гривневому еквіваленті, то повернення буде здійснено в цій валюті. Зважайте на зростання курсу долара – сума в валютному еквіваленті буде меншою.

Повернути вартість квитків можна також спробувати через компанію Airhelp. Плюс у тому, що вони мають велику мережу юристів, які допоможуть отримати більшу суму компенсації. Мінус – вони беруть комісію з отриманої компенсації.

схожі