Потік росіян в Європу впав на 95% – скаржаться в москві

Асоціація туроператорів РФ поскаржилася на різкий обвал поїздок з рф в Євросоюз. Серед головних причин називають санкції та візові обмеження.

Туристичний потік із Росії до Європи влітку знизився на 90–95%, якщо порівняти з показниками 2019 року за аналогічний період. Про це повідомляє Асоціація туроператорів Росії (АТОР).

“З березня 2022 через авіасанкції немає прямого авіасполучення між Росією і країнами Європи, крім Сербії. Це вже фактично закрило російський туризм в Європі”

йдеться в статті.

Ще однією причиною стало посилення візової політики європейських держав щодо громадян РФ.

За перше півріччя поточного року кількість поїздок росіян до країн ЄС становила близько 1,2 млн. Водночас у доковідному 2019 році європейські країни прийняли 8 млн громадян країни-агресора. За підсумками літа падіння може становити 90-95%, оскільки воно завжди було найпопулярнішим сезоном для поїздок до європейських країн, йдеться у статті АТОР.

Як повідомляє профільна організація, ті громадяни РФ, хто все ж таки приймав рішення провести відпустку на європейських курортах, були змушені добиратися туди з пересадками. Як уточнюється, вони обирали готелі високого рівня та організовували свій відпочинок через туроператорів. Найбільший попит мали у росіян напрями категорій “чотири зірки” та “п’ять зірок”.

Водночас АТОР уточнює, що наведені показники включають не лише туристичні візити. До цієї статистики входить загальна кількість візитів, зокрема й ті, де метою поїздки були робочі та через навчання, а також візити до родичів.

Водночас в АТОР пропонують своїм землякам літати на Кубу та венесуельський острів Маргарита, куди з жовтня будуть прямі рейси.

Що за обмеження?

Польща, Латвія, Литва та Естонія не пускатимуть через свої сухопутні кордони громадян з російськими паспортами. Будуть деякі винятки, втім дуже обмежені. Обмеження запрацюють 19 вересня. Про це повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс.

“Країни Балтії досягли домовленості про істотне обмеження (за деякими винятками) перетину кордону громадянами Російської Федерації, що мають шенгенські візи ЄС”, – зазначив міністр.

За його словами, рішення про обмеження будуть приймати уряди кожної країни окремо відповідно до законодавства. Нові правила набудуть чинності одночасно.

За даними видання Reuters, обмеження торкнуться росіян, які будуть їхати до балтійських країн з РФ і Білорусі. При цьому на конференції міністрів закордонних справ було озвучено подробиці угоди. Глави МЗС країн Балтії пояснили, що винятки зроблять тим росіянам, які перетинатимуть кордони з гуманітарних причин чи відвідуватимуть родичів, а також для дипломатів та водіїв вантажівок.

Для нас це питання як громадської безпеки, так і морального та політичного характеру. Я думаю, що на даний момент ми, країни Балтії, досягли домовленостей. У найближчі дні ми завершимо формувати політику щодо в’їзду через різні ділянки кордону: російсько-латвійський, білорусько-латвійський, литовсько-російський і білоруський, а також естонсько-російський кордон. Мова йде про заборону в’їзду лише для громадян росії.

Едгарс Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії

А що на рівні Євросоюзу?

На саміті міністри закордонних справ країн ЄС домовилися про призупинення спрощеної процедури видачі віз громадянам росії на тлі вторгнення в Україну. Угода про спрощення візового режиму ЄС із росією діяла від 2007 року.

Тобто, в ЄС не перестануть видавати візи росіянам, але процес їх отримання буде довшим, країни частіше відмовлятимуть у них, а сама віза подорожчає з 35 до 80 євро.

На додачу міністри визнали, що ситуація у країнах-сусідках Росії становить виклик для ЄС. Тому міністри погодились, що ці держави можуть ухвалювати заходи щодо обмеження в’їзду росіян на національному рівні відповідно до шенгенського кодексу. 

Паспорти, видані на тимчасово окупованих територіях

Європейський союз не буде визнавати паспорти, які були видані окупаційної владою на тимчасово захоплених територіях України. Таке рішення було узгоджене на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС.

“Ми домовилися, що паспорти, видані російською владою на окупованих територіях України, не визнаватимуться”, – сказав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Чергова санкція для росіян

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що візова заборона для громадян РФ могла б стати одним із найдієвіших заходів проти Росії.

Таку думку він висловив в інтерв’ю The Washington Post, яке було опубліковано 8 серпня. Зеленський зазначив, що 

«Найважливіші санкції – це закриття кордонів, тому що росіяни відбирають чужу землю». «Тоді вони зрозуміють. Вони кажуть: «Ця війна не має до нас жодного стосунку. Все населення не може нести відповідальність, чи не так? Може! Населення обрало цей уряд і не бореться з ним, не сперечається з ним, не кричить на нього. Хіба ви не бажаєте цієї ізоляції? Ви кажете всьому світу, що він має жити за вашими правилами. Тоді йдіть та живіть там [у РФ]. Це єдиний спосіб вплинути на Путіна», — заявив Зеленський.

Перший крок до ускладнення візового режиму з Росією Євросоюз зробив ще 25 лютого. Тоді ЄС призупинив спрощені процедури для деяких категорій росіян. Дипломати, російські офіційні особи та бізнесмени з РФ більше не можуть користуватися привілеями при отриманні дозволів на в’їзд. При цьому в об’єднанні уточнюють – немає змоги повністю припинити видачу віз росіянам.

Ідея повної заборони на в’їзд до західних країн для всіх росіян знаходить все більше прихильників: крім України, такі заклики озвучують європейські сусіди Росії. Багато хто з них вже закрив свої кордони для громадян РФ, але вимагають колективного рішення від країн ЄС.

  • заборонили або обмежили в’їзд для росіян вже понад 10 країн світу.
  • перестали видавати візи Естонія, Литва, Латвія та Чехія.
  • Данія, Нідерланди та Бельгія значно обмежили категорії громадян, що можуть отримати дозвіл на в’їзд в країну.
  • Норвегія ускладнила видачу віз – зокрема збільшила термін розгляду заявки та підвищила вимоги до охочих перетнути кордон з РФ.
  • в’їзд до Словаччини для росіян також під грифом “небажані” – візу можна отримати лише в індивідуальних випадках за крайньої потреби.
  • Японія призупинила видачу туристичних віз росіянам, відвідати країну вони можуть лише у складі великої групи під гарантії з боку японської турфірми.

схожі