Порту: за 3948 км від Києва

Як долетіти з України в Португалію за 80 євро в обидва боки, наїстися від пуза за 6 євро в Порту, знайти безкоштовні екскурсії та просто насолодитися містом за 3948 кілометрів від дому. Історія від Насті Кучиної. 


Долетіти

З Києва найкрутіший варіант летіти Wizzair Київ Жуляни – Лісабон. Не особливо напружуючись з пошуком, я просто зайшла на сайт і глянула ціни Kiev-Zhulyany – Lisbon – Kiev-Zhulyany (07.05.19 – 14.05.19) коштує 2568 грн (дорога туди-назад). Як на мене, то це нереально крута ціна. Уявляєте, не обов’язково летіти з Польші!

З Лісабона у Порту найдешевше добратися літаком. Не питайте чому і не дивуйтеся, але це справді так. Ми летіли Ryanair та заплатили за переліт близько 10 євро. Потяг чи автобус будуть значно дорожчі, але як варіант завжди можна розглядати.

Де жити

Шукайте собі маленькі затишні апартаменти. Будемо відверті, кауча ми так і не знайшли, тому в останній момент шукали житло. За 20 євро ми мали кімнату, де знаходилося ліжко і душова кабіна (забавно, правда?), туалет був спільного користування. Безкоштовно нам дозволили залишити наші речі раніше зазначеного часу заселення та взяли їх на зберігання наступного дня. Залишаю посилання, бо завжди потім питають, де саме ми жили.

Що їсти

На Largo de Sao Domingos біля Porto A.S.1829 Hotel є кілька доволі бюджетних і нереально смачних закладів. До них ми і заходили ледве не кожного разу. Вони заховані в кутку, так що зліва від вас книжковий магазин (Papelaria), а справа – церква і вуличка, що йде вгору. Поїсти на двох за 10-13 євро там більш ніж реально – ми пробували і лазанью з тунцем, і місцеві португальські страви. До речі, не дивуйтесь, що ледве не до кожної страви вам принесуть картоплю фрі – це обов’язковий елемент їхньої кухні.

Гарні відгуки бачили про Cantina 32 i Mercearia das flores, знайдіть там традиційний португальський морський суп із креветками і хлібними кульками – не пожалкуєте! Сібас із салатом і картоплею – хороший варіант смачної морської їжі (а її вам точно захочеться після прогулянок набережною!).

Що подивитися

Скласти єдиний маршрут по Порту доволі складно, але якщо починати від станції метро Trindade aбо Bolhao (туди йде пряма гілка метро з аеропорту), то must see:

Camara Municipal – ратуша, піти до Cafe Majestic, найвідомішого кафе Порту, спуститись до церкви de Santo Ildefonso і піти вниз стрімкою вуличкою до району Clerigos з відомим бароковим собором. Далі радимо до університету Порто, гарний вид відкривається за Палацом юстиції, бродіть вулицями до Кафедрального собору Порто із залишками оборонних стін і звідти – впевнено на набережну.

Наберіться сміливості і перейдіть довжелезний міст на іншу сторону Порту до королівського палацу Mosteiro da Serra do Pilar і дорогих ресторанів, посидьте біля води і поваляйтесь на траві у парку Jardim do Morro. Поверніться назад тим же мостом, але згори, і опинитесь біля залишків середньовічних мурів міста і біля серії сувенірних крамничок. Porto it!

Нижче зібрані поради, які я б сама хотіла отримати при плануванні подорожі:

1) Є можливість не платити за трансфер з аеропорту – він коштує over 7 євро. Метро їздить прямо від аеропорту (лінія E)! Ходять поїзди досить часто і допізна. Картка коштує 0.60 євро, проїзд вийде у 2 євро. Потім картку можна поповнювати. Найважливіше – правильно обрати зону. Біля автоматів уже висять схеми-плакати з маршрутами і списком усіх станцій, поруч з якими написані необхідні зони. Єдиний момент – валідуйте до входу у вагон. Бо ми дуже довго не могли зрозуміти, де ж отримати підтвердження, що ми таки заплатили за проїзд.

2) “Я попросив його перезапустити роутер, а він мені прочитав монолог португальською”, – люди старшого віку не говорять англійською. Видно, їм воно не треба. Проте молодь бездоганно володіє. Тепер ми навіть знаємо, як називаються креветки португальською! Ніякі пошуки не проходять безслідно, от і наші навчили нас найважливішому португальському слову.

3) Перепитуйте ціну того, що замовляєте, особливо у маленьких закладах, бо система чеків досить дивна і здається, що вони рахують кінцевий чек, відштовхуючись від власних міркувань. У першому кафе, де ми пили каву, рахунок нам виписали від руки. А касир уже що прочитає, то й порахує. Касир, який не говорить англійською… Врешті, нам трохи грошей таки повернули.

4) Скуштуйте місцевий круасан. Це далеко не французький варіант, але досить цікава варіація. Ми залишилися у захваті. Рекомендуємо. Та й коштує він десь 0,80 євро – смішні гроші для такого великого задоволення. І ще, не бійтеся брати одну порцію на двох, що б ви там не замовляли – навіть круасан розрізають без прохання на дві частини. Ми завжди брали навпіл – нам вистачало.

5) Де купити йогурт на ранок? А сік? Тут трохи біда з супермаркетами: рідко попадаються, дуже маленькі… Та й ціни не такі низькі, як ми очікували. На мою суб’єктивну думку, ліпше харчуватися в кафе – за 8.50 євро салат з картоплею і величезний сібас (вам принесуть за лічені хвилини очікування).

6) Покатайтеся на трамваї. Є туристичний трамвай,найбільш популярний, який розрахований виключно під ваш відпочинок – трамвай № 1 (Infante – Passeio Alegre). Для тих, хто не дуже любить збивати ноги – ідеально. Довезе з історичного центру до океану за 2,5 євро. Але не забувайте, що зручне взуття – ваш найдешевший транспорт.

7) Не платіть за підйоми на оглядові майданчики чи вежі. А сенсу підійматися? Це так нерозумно, зважаючи на те, що місто лежить на пагорбах і при бажанні отримати красивий вид можна просто полазити у пошуках своєї ідеальної точки. Види відкриваються шикарні. Згодом вони усі стають на однакові, щоправда… Беріть вершини ніжками і безкоштовно!

8) Сядьте на 500 автобус до океану. Це емоції, які неможливо передати. Фото звідти я ще півжиття буду викидати на простори соцмереж, бо не розумію, як звичайна локація може бути настільки фотогенічною.

9) Сходіть на безкоштовну екскурсію у міську ратушу. Нам поталанило випадково побачити, що там щось free і ми пішли. Екскурсія, щоправда, португальською. Але who cares, якщо потрапляєш у місце ледве не першої важливості, та ще й безкоштовно. А ще дозволяють скрізь ходити і фотографуватися. Оpen house porto.

10) Для таких незібраних, як я, тут – туалетний рай. Не сходила в туалет? Шукай його за наступним поворотом! Безкоштовно, легко знайти, чисто. Райське задоволення для туриста.

Сайти, які можуть тобі сподобатися:

move-me.mobi – головний транспортний додаток;

use-it.travel – альтернативна карта міста;

spottedbylocals.com – Порту від місцевих.

Більше подібних історій читайте на Телеграм-каналі travel-on.