Поляки знову блокують кордон – поки лише рух вантажівок

Польські протестувальники заблоковали рух вантажівок у пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне», повідомляє Держприкордонслужба України. Наразі вони не пропускають вантажівки на виїзд з України.

Представники місцевих фермерських господарств виступають з вимогою щодо зменшення ввезення зернових культур на територію Польщі з України.

На вʼїзд в Україну пропускають вантажівки за раніше оголошеним графіком: 12 транспортних засобів протягом 12 годин, а також по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу, на годину.

Пропуск решти категорій транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі.

Раніше повідомлялося, що два десятки фермерських організацій Польщі склали новий список вимог, який планують передати до Сейму. Головні вимоги – обмеження на експорт української сільгосппродукції та скасування невигідних положень програми ЄС «Зелений курс». 

Представники фермерів також вимагають збільшити терміни кредитування до 25–30 років, ухвалити закон про «сільські території» та відрегулювати процес оренди орних земель.

Прикордонна криза між Польщею та Україною триває понад рік: протести то вщухають, то набирають нових обертів, кордон блокували як польські перевізники, так і фермери.

29 квітня польські фермери ​​розблокували усі пункти пропуску на кордоні з Україною. 3 червня польські фермери анонсували відновлення блокади кордону на ПП «Рава-Руська – Гребенне».

схожі