Платний в’їзд в ЄС переноситься. Поки на 2024

Введення платного в‘їзду в ЄС переноситься на 2024 рік, хоча його мали запустити ще у 2021-му.

Система призначена для проведення попередніх перевірок осіб, які збираються в‘їхати на територію ЄС. Головна задача системи – збільшити внутрішню безпеку країн ЄС та передбачити нелегальну міграцію.

Щоб приїхати в будь-яку країну ЄС, громадяни інших країн (які мають безвіз), матимуть завчасно пройти авторизацію в системі ETAIS онлайн та сплатити 7€ на 3 роки.

Що це за система і чому це не #зрада?

ETIAS – не те ж саме, що віза. Його можна зробити швидше та отримати онлайн, він не вимагає біометричних даних. Однак він вимагає проходження певної процедури та робиться не безплатно. 

Вимога не поширюється на мешканців ЄС. Однак усі, хто раніше міг в’їжджати до країн Європейського блоку безвізово, обов’язково муситимуть оформити ETIAS. До таких належать громадяни близько 60 країн світу, в тому числі США і Великобританії, яка вийшла з ЄС. Для тих, хто і раніше мав в’їжджати за візою, нічого не змінюється. 

Українці також повинні будуть оформлювати ETIAS для в’їзду в країни Європи. Він буде потрібний для короткострокового в’їзду (до 90 днів) з метою туризму, бізнесу, транзиту або з медичними цілями. Дозвіл буде діяти протягом 3 років з дня його видачі.

Заповнити заявку ETIAS українцям рекомендується за 96 годин до дати вильоту. Її обробляють та затверджують протягом кількох хвилин. Авторизацію надсилають електронною поштою у файлі PDF, який не потрібно роздруковувати.

Оформлення ETIAS коштуватиме €7 ($7,35) для людей віком від 18 до 70 років. Заявники віком до 18 років або старше 70 років отримають ETIAS безплатно

Як зазначається на офіційному сайті, нововведення з’явилось у відповідь на глобальне зростання терористичної діяльності. Воно стає обов’язковим для морських, сухопутних або повітряних подорожей Європою. 

Коли система мала запрацювати?

Запуск роботи системи планувався на 2021 рік, потім був перенесений на листопад 2023 року. Але, враховуючи теперішні світові обставини, Євросоюз прийняв рішення перенести дату початку дії системи інформування ETAIS для подорожуючих на 2024 рік.

Проте, існує ще інша система в’їзду та виїзду ESS, яка передбачає більш суворі біометричні перевірки мандрівників. Початок цієї системи перенесено з травня на кінець 2023 року.

схожі