У Німеччині збираються дозволити в’їзд для всіх бажаючих. Однак при цьому рівень захворюваності в країні, з якою прибуває турист, повинен відповідати певним показникам.
Про це повідомляє Bild.
КОЛИ: з 1 липня.
Міністр закордонних справ Хайко Маас заявив, що поїздки будуть дозволені для країн з показником зараження нижче 200 на 100 тисяч осіб. При цьому такий показник повинен бути встановлений протягом останніх семи днів.
“Це можливо, тому що в майбутньому в Європі з’являться чіткі загальні правила поводження з тими, хто був вакцинований, з тими, хто одужав, і з тими, хто пройшов тестування”, – пише видання.
Зазначимо, що в Україні показник захворюваності, станом на сьогодні, 65 на 100 тисяч осіб.
Які документи потрібні та чи вимагатимуть все-таки негативний тест – стане відомо найближчими днями, коли рішення офіційно затвердять в парламенті.
Також нагадуємо, що всі обмеження для в’їзду українців скасувала Албанія, а Іспанія та Франція пускають до себе усіх вакцинованих туристів.
А що загалом в Євросоюзі?
Європейська комісія вперше з початку пандемії рекомендувала країнам Євросоюзу дозволити в’їзд іноземним туристам, які пройшли вакцинацію від коронавірусу сертифікованими на території об’єднання препаратами.
Про це вказано у заяві Єврокомісії.
«Єврокомісія пропонує [державам ЄС] дозволити в’їзд на територію Євросоюзу з не необхідними цілями не тільки для осіб, що прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але також для тих хто отримав всі рекомендовані дози вакцини, дозволеної в ЄС», — вказано у повідомленні.
Нагадаємо, станом на сьогодні в ЄС сертифіковані 4 препарати – Pfizer, Astra-Zeneca, Johnson&Johnson та Moderna.
У заяві зазначено, що дозвіл може бути також поширений на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях.
ВАЖЛИВО: Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно — Єврокомісія може лише давати рекомендації в цій сфері. Проте до цього держави прислухалися до Брюсселя. Раніше там рекомендували тримати кордони закритими.
Єврокомісія також запропонувала підвищити планку допустимої кількості нових випадків зараження COVID-19 у країнах, щоб розширити список держав, громадяни яких можуть відвідувати Євросоюз незалежно від вакцинації.
Як це буде регулюватися?
Швидше за все, мова йде про ті ж “паспорти вакцинації”. Їх в ЄС планують запустити до кінця червня (хоча деякі країни тестуватимуть такі документи вже у травні). Почитати про них можна за цим посиланням.
В нашому уряді переконують, що український Цифровий сертифікат про імунітет від COVID-19 буде сумісним з аналогічним документом Євросоюзу. Кажуть, що це дозволить щепленим українцям без перешкод подорожувати Європою. У документі буде зазначено, чи хворіла людина на COVID-19, чи зробила щеплення — або який у неї результат ПЛР-тесту.
Зазначимо, на національному рівні ідея «ковід-паспортів» уже втілюється в життя. Від кінця січня Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи.
В Ізраїлі — лідері за темпами вакцинації від коронавірусу — уряд видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини. На початку лютого Греція та Ізраїль підписали угоду, згідно з якою щеплені від COVID-19 зможуть подорожувати між країнами без обмежень.
Як зекономити більше
Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.
Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.
Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombined, Booking або Agoda.