“Паспорти вакцинації” – в ЄС домовились, який вигляд вони матимуть та які функції будуть виконувати

Європейська комісія визначилася з функціями та вмістом своїх сертифікатів вакцинації проти коронавірусу. Вони дозволять подорожувати без обмежень і покликані врятувати літній туристичний сезон.

Паспорти назвали «Цифровими зеленими сертифікатами». Вони будуть безплатними й доступними в цифровому або паперовому форматі. Інформація в таких сертифікатах дублюватиметься англійською та офіційною мовою країни, яка видала документ. Сертифікат обов’язково повинен мати штрих-код, дату й місце вакцинації, тип вакцини тощо.

Формально документи будуть трьох типів:

  • про вакцинацію від коронавірусу
  • про те, що власник сертифіката вже перехворів на COVID-19
  • про наявність негативного тесту на коронавірус.

Сертифікат видаватимуть людям, які щепилися вакцинами, що затверджені Європейським агентством з лікарських засобів — тобто препаратами Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson).

«Цифровий зелений сертифікат не буде передумовою для вільного пересування і ніяк не дискримінуватиме людей», — переконує Дідьє Рейндерс, високопоставлений чиновник ЄС із питань юстиції. Він також додає, що мета таких «паспортів вакцинації» полягає в «поступовому відновленні вільного пересування в ЄС та уникненні поділу простору Союзу».

Згідно із запропонованими правилами, національні уряди зможуть самі вирішувати, які обмеження на поїздки вони скасовуватимуть для власників таких сертифікатів. Наразі ці пропозиції Єврокомісії ще потребують схвалення Європейським парламентом і більшістю країн-членів. У ЄС сподіваються, що сертифікати зможуть запровадити до середини червня.

Українці зможуть отримати такий сертифікат?

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко переконував, що якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безплатну довідку онлайн у два кліки.

Зазначимо, на національному рівні ідея «ковід-паспортів» уже втілюється в життя. Від кінця січня Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи.

В Ізраїлі — лідері за темпами вакцинації від коронавірусу — уряд видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини. На початку лютого Греція та Ізраїль підписали угоду, згідно з якою щеплені від COVID-19 зможуть подорожувати між країнами без обмежень.

Підготовлено за інформацією hromadske.ua

схожі