Барселона останнім часом стала настільки туристичним напрямком, що сховатися від натовпу там майже неможливо. Це неабияк заважає насолодитися містом, роздивитися пам’ятки та архітектуру. Проте недалеко від Барселони є немало місць, які точно треба відвідати, аби пізнати Каталонію на смак.
Каталонія – автономна область на північному сході Іспанії, до якої входить більше 900 міст. Найвідоміше і найбільш населене, звісно, – Барселона. Але, окрім неї, в регіоні є ще багато прекрасних та рекомендованих для відвідування міст – з римськими стінами та амфітеатрами, готичними соборами та химерними скелями. MyCheapTrip радить не лінуватися і відвідати хоча б три унікальних місця – Таррагону, Бланес і Кардону.
Таррагона
Відвідати Таррагону означає повернутись на 2 тисячі років назад, заглянути в глиб століть, у місто, де збереглися древні римські руїни, форум, амфітеатр, і все це на середньовічних кварталах, поміж католицькими соборами та монастирськими дворами.
У місті можна багато гуляти або покататися на велосипеді ( в Таррагоні 35 км велодоріжок), можна покататися на каяках, вітрильнику, зайнятися віндсерфінгом, катанням на човні. Або ж зекономити сили і оглянути місто, катаючись на електричних велосипедах або сегвеях. Подивитись тут і справді є що:
- кафедральний собор Таррагони – стоїть на пагорбі, на місці історичного центру древнього акрополя. Будувати почали в 1171 році, але освятили храм лише в 1331р. Собор стоїть на залишках більш ранньої римської споруди, яку почали зводити на самому початку н. е.
- римський амфітеатр – з’явився в Таррагоні в 1-2 ст. н. е. і був розташований поблизу від Форуму. Амфітеатр вміщував до 15 тис. глядачів. Знаходився він майже на березі моря, в II ст. тут проходили гладіаторські бої.
- абатство Поблет – було засновано як монастир цистерціанців (католицького ордену) 1151 році. Розташоване біля підніжжя гір Прадес, приблизно в 50 км від Таррагони. Монастир заснували ченці-французи на землях, відвойованих у маврів. Головним архітектором став Арно Баргес.
- акведук де ліс Ферререс – також відомий як Міст Диявола. Його збудували ще римляни. Міст був частиною стародавнього акведука, призначеного для того, щоб подавати воду в старе місто Таррако (сучасну Таррагону).
- цістерціанскій монастир Санта-Марія-де-Сантес-Креус – був заснований в 1158 р., коли лорди Монтагут і де Альба подарували село Сантес-Креус монахам Валдаури. Будівництво церкви почалося у 1174 р. і було закінчено в 1225 р.
Як дістатися: поїздом з Барселони – їдете на станцію Estació Sants, звідти потяги до Таррагони ходять кожні 25 хвилин. В дорозі проведете близько години, а вартість квитка в один бік – від 8 до 10 євро залежно від типу потяга.
Бланес
Бланес – остання точка, в яку з Барселони можна дістатись на електричці. Місто знаходиться в 60 кілометрах від столиці Каталонії, на півдні зони Коста Брава. Бланес – один з найстаріших курортів на північному сході Іспанії і одне з найстаріших міст узбережжя. У 2 столітті до н.е. територію заселяли римляни.
Бланес розділений на дві частини високою скелею. Південна частина міста майже повністю заповнена готелями, магазинчиками, кафе, ресторанами тощо. Коротко кажучи – все для туристів. У північній частині знаходяться житлові квартали і порт, що постачає прибережні ресторани найсвіжішими морепродуктами – основою більшості страв місцевої кухні.
5 речей, які треба зробити, будучи в Бланесі:
- Неодмінно сходити в Ботанічний сад Марімуртра – і красиво, і цікаво, і фоточки гарні виходять.
- Відвідати собор Святої Марії – маленька церква, що береже в собі повір’я стародавнього ордену капуцинів.
- Сходити в найбільший ботанічний сад кактусів у світі – Pinya de Rosa. Тут їх більш ніж 7 тисяч видів!
- Посидіти на пляжі під шум Балеарського моря.
- Надихатися повітрям, просоченим хвойним ароматом, на рік вперед.
Як дістатися: на електричці Renfe зі станції Barcelona Sants. Проїзд коштує 6,30 євро в один бік, їхати півтори години.
Кардона
Кардона – це мальовниче місто, спадкоємець важливого середньовічного минулого в 100 кілометрах від Барселони. Перші поселення тут датуються епохою неоліту. Багато століть ці місця заселяли ібери, а пізніше і римляни.
Саме тут проходив кордон між християнським світом і мусульманським. Тому мати міцну фортецю було дуже важливо. Таким чином з часом Кордона стала найбільш захищеним форпостом Каталонії.
Два головних місця для відвідування в Кардоні – замок і соляні шахти. Фортецю побудували у 886 році за наказом Вільфреда I, але деякі стверджують, що замок тут був ще раніше. Він поєднує в собі романський та готичний стилі. Тепер в ньому знаходиться «Парадор» – державна мережа готелів, заснована королем Альфонсом XIII в 1928 році.
Найвідоміший номер в готелі – 712. Там чуються голоси, бачать привидів, речі рухаються самі по собі. Кажуть, це дух Аделаїди – дочки командувача фортеці. Батько заточив її в башту за те, що молода дівчина закохалася в мусульманина. І хоча хлопець прийняв християнство і прийшов з покаянням, батько не пожалів дівчину, а через рік вона померла.
Ще одна цікавинка в Кардоні – соляні шахти. Річ у тім, що мільйони років тому цей регіон знаходився під солоними водами океану і в міру його висихання почали утворюватися цілі долини солі. В середні віки Кардона стала найважливішим виробничим центром Піренейського півострова з виробництва солі. Завдяки прибуткам з цієї речовини, тут будувались замки, церкви, вулиці з бруківкою, старовинні будинки ремісників та особняки місцевих аристократів.
Як дістатися: з автобусного вокзалу Nord чотири рази на день відправляються автобуси компанії Alsa. Розклад можна глянути на сайті alsa.es.