ТОП-6 безкоштовних місць в Барселоні, які варто відвідати

Барселона – справжня іспанська перлина. Вона не набридне ніколи, це правда. Якщо ви приїжджаєте сюди на 1-2 тижні, можна нікуди не спішити і розглядати кожну місцину до дрібних деталей. Якщо ж прилетіли до Барси на декілька днів, треба поспішити – тут є на що подивитись, головне – встигнути. Варіантів купа: гори, море, унікальна архітектура, пейзажі, древні пам’ятки, бари та ресторани.  

Барселона – друге за величиною місто Піренейського півострову. Розмістилась вона на північному сході Іспанії за 120 кілометрів від кордону з Францією. Барселона – столиця автономної провінції Каталонії – найважливішого з економічної точки зору іспанського регіону. Місто є важливим промисловим і торговим центром не тільки Іспанії, але і всієї Європи. Порт Барселони входить в десятку найбільш завантажених портів Європи, а аеропорт Ель Прат – найбільший серед всіх аеропортів, розташованих на Середземному морі. Що й не дивно, бо Барселона якраз і є найбільш густонаселеним містом Середземномор’я.

1. Шедеври Антоніо Гауді 

Ім’я Антоніо Гауді безпосередньо пов’язано з Барселоною. Рідкісний дар цього архітектора значно прикрасив столицю Каталонії і дав їй можливість обґрунтовано вважатися одним із найпрекрасніших міст на світі. 

 Всі творіння Антоніо Гауді не можна порівняти ні з чим іншим. Іноді здається, що вони побудовані кимось з інопланетної цивілізації. Але ж ні! Створені вони були півтора століття тому неповторним Гауді. Серед найголовніших шедеврів, звісно, Саграда Фамілія – храм Святого Сімейства. Почали будувати церкву в 1882 році і донині не закінчили. Після смерті Гауді цю справу продовжували декілька поколінь відданих своїй справі професіоналів та ентузіастів. Побудова триває повністю за рахунок пожертв та продажу білетів за вхід всередину храму. Місцева влада запевняє, що відкриття Сагради не станеться раніше 2026 року. Коли ж будівництво закінчать, Саграда стане найвищою церквою світу з висотою 170 метрів.  

Творіння Гауді в Барселоні, на які теж треба обов’язково глянути, –  Будинок Міла і Будинок Бальо. Найкращий варіант, якщо вам вдасться зайти всередину і роздивитися все в деталях.   

Парк Гуель – казкове місце, яке обов’язково треба відвідати. Не лише заради творінь Гауді, а й заради прекрасного краєвиду на всю Барселону (про це трохи далі). Сам парк Гуель прикрашений казковими, ніби пряниковими, будиночками, ящірками та будівлями хамирних форм. Тут ніби занурюєшся в позаземний світ.  Щоб уникнути черги на вході до парку Гуель, радимо вам заздалегідь подумати про квитки і купити їх через Інтернет (і навіть попри це доведеться постояти в черзі, проте хвилин 5, а не годину, якщо прийти без квитка). 

Вхід всередину всіх цим пам’яток платний. Ціни можна легко знайти в інтернеті. Там же і придбати білет.  

2. Старе місто: древня частина Барселони 

Обійти вулиці Старого міста не посміє жоден турист. Це, напевно, найбільш атмосферна і мальовнича частина Барселони. Воно утворене з районів Раваль, Готичний квартал і Середньовічний Борн.  

Готичний квартал береже історію каталонської столиці. Неодмінно прогуляйтеся прямо в серце кварталу, до великого Кафедрального собору, зведеного в XIII-XV століттях.  

Щоби обійти старе місто в Барселоні, виділіть щонайменше півдня. Загубіться у вузеньких вулицях, де майже немає туристів, поспілкуйтеся з місцевими чи купіть фруктів у продуктових лавках.  

3. Площа Іспанії зі співаючими фонтанами 

На гору Монжуїк і Площу Іспанії зі співаючими фонтанами потрібно подивитися хоч раз в житті. Гора Монжуїк – це і оглядовий майданчик, і сад для дозвілля, і суміш вкрай цікавих історичних місць. Наприклад, тут можна знайти цікаві споруди, що з’явилися після Всесвітньої виставки 1929 року і Олімпійських ігор 1992 року, а ще безліч інших визначних пам’яток Барселони, серед яких і легендарні «Співаючі фонтани». 

От тільки пам’ятайте, що співаючі фонтани працюють тут не щодня, тому перевірте розклад, щоб знати, який день виділити на це місце. Приходьте на площу під вечір, але й не пізно – фонтани працюють зазвичай до 22-22.30 за місцевим часом. Якщо хочете зайняти гарне місце і роздивитися всі красоти, приходьте завчасно, коли людей на площі не так багато (раніше за 20.30).  

4. Гора Тібідабо 

Ще одне цікаве місце в Барселоні з тих, що подивитися в Барселоні, – це гора Тібідабо. Якраз звідти ви зможете побачити ціле місто, як на долоні. Крім того, на горі розташований вражаючий Храм Святого Серця і Парк атракціонів з Колесом оглядовим колесом. Енергетика на Тібідабо – неймовірна. Сміливо додавайте відвідини гори до свого маршруту.  Час, який потрібно виділити, щоб оглянути гору – не менше півдня. 

5. Оглядовий майданчик над парком Гуеля 

Після відвідин парку Гуеля, що знаходиться трохи на підвищенні від центру Барселони, не спускайтеся вниз. Краще підніміться ще трохи вгору. Ну, як трохи? Доведеться попітніти, підніматися хвилин 20-30 вгору, але те, що ви побачите зверху, точно порадує око. Тут ви в черговий раз закохаєтесь в Барселону. А ще це прекрасне місце, що подивитися на захід чи схід сонця. Але для таких випадків візьміть з собою плед чи просто куртку – нагорі прохолодно і дме сильний вітер.  

6. Набережна Барселони 

Набережна Барселони – ще одне місце, куди треба сходити під час візиту до міста. Як же можна обійти море, коли воно так близько? Мандрівників на Барселонеті (так називається головний пляж каталонської столиці) – величезна кількість, але набережна настільки довга, що місце знайдеться кожному. Пляж обладнаний безкоштовними туалетами, роздягальнями та душем. Дівчатам дозволено засмагати топлес.   

 

Сонячна, засмагла та просто прекрасна. Барселона справді вражає, в неї можна легко закохатися з першого погляду. Будьте певні – ви повертатиметесь сюди знову й знову. І навіть не важливо, в яку пору року. Влітку чи взимку, навесні чи восени – каталонська столиця завжди неймовірно прекрасна.