КИЇВЩИНА: перелік мальовничих місць

Ми продовжуємо збирати найцікавіші місця різних областей України. Досліджуймо Україну, цього разу – Київську область. 

Багато місць вартують окремою поїздки, деякі ж можна влючити у список, коли “по дорозі”, бо вони не потребують велику кількість часу.

Кіностудія біля села Нежиловичі

Якщо коротко: на цій кіностудії ще кілька років тому знімали популярні фільми і серіали (наприклад, “Кріпосна”). Але потім сталася пожежа, і локацію не використовують за призначенням. Зараз вона у приватній власності, офіційних “екскурсій” сюди немає. Але потрапити всередину можна, треба лише мати купюру у 50 грн.

За останньою інформацією від столичних блогерів, коли “Нежиловичі” стали надпопулярними, охорона перестала пускати відвідувачів на територію. Або ж пускають не всіх. Якщо у вас є більш актуальна інформація про кіностудію — діліться в коментарях.

Острів кохання з мальовничою хатинкою рибалки у Старому Солотвині

Романтичний острівець штучного походження на р. Коднянка в центрі Старого Солотвина місцеві жителі називають “Островом кохання”. Насипаний в 1970 р., а в 1985 тут побудували дерев’яний будиночок, іменований «хатиною рибалки і мисливця». Пізніше з’явився дерев’яний пішохідний місток.

Зараз будиночок покинутий, а міст знаходиться не в найкращому стані. Але завдяки своєму колоритному виду, острів любові привертає все більше туристів і фотографів.

Велика Бугаївка

Всього за 49 кілометрів від Києва, серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів.
Цей яр розташований біля дороги між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Його ще називають “Казковим” через надзвичайну красу та чистоту.

До речі, у Васильківському районі є безліч ярів загальною площею 416 гектарів. Але це місце зачаровує своєю красою та шовковистою зеленою травою. А ще тут гніздиться понад 30 видів птахів, зустрічаються типові представники фауни регіону.

Як дістатись: краще їхати власним транспортом до с. Велика Бугаївка. Або можна доїхати приміським транспортом №303 до Василькова від станції метро Виставковий центр.

Затоплена церква в Гусинцях (Ржищів)

Циблі

Коростишівський каньйон

Ландшафтний парк в селі Буки

Цей парк був створений в 1996 році бізнесменом Іваном Сусловим, і з тих пір парк стрімко розвивається і набирає популярність завдяки своєму цікавому оформленню.

Спочатку на місці красивого ландшафтного парку розташовувалася звалище. Тут була розчищена річка, побудована невелика електростанція, реконструйована дамба, а на місці колишнього смітника розцвів парк.

Кийлівська Асканія

Заповідник-ферма «Кийлівська Асканія» у Кийлові розташований у мальовничій місцевості Київської області. Ферма створена далеко від великих автомагістралей і галасливих міст, тому тут панує особлива атмосфера спокою та умиротворення.

Етнографічний комплекс «Українське село»

Острів Сварище (Чайний)

Чайний острів знаходиться на Київському водосховищі. Його добре видно, якщо доїхати до Вишгорода, з якого можна під’їхати дамбою, а далі взяти човен і переправитись.

Колись це була гора, але коли утворювали Київське водосховище, багато сіл затопили, а ця гора залишилась єдиною, яка виступає з Дніпра.

Межигір’я

З 2002 року “Межигір’я” стало резиденцією Віктора Януковича. До складу комплексу входять: клубний будинок “Хонка”, старий будинок Януковича, гостьовий будиночок “Будинок Путіна”, дебаркадер “Галеон”, спорткомплекс, спа-центр, гольф-клуб, яхт-клуб, гараж з колекцією автомобілів, зоопарк, кінологічний центр , величезний парк зі штучними озерами.

З лютого 2014 р резиденція “Межигір’я” відкрита для доступу. Тут проводяться піші екскурсії з відвідуванням “Хонка” і оздоровчого комплексу, оглядові екскурсії на електрокарах. При вході можливо орендувати велосипед. У кінному клубі La petite Ecurie проводяться заняття верховою їздою і прогулянки на каретах. На території комплексу працюють шашличні і кав’ярні.

Поради: візьміть зручне взуття і воду. Територія величезна і потрібно принаймні 5-6 годин.

Добропарк

Добропарк — приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, розташований у с. Мотижин за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році та є локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.

На території парку знаходитьсяя парковка на 120 машин. Окремо виділена парковка для автобусів.

Кататися на велосипеді по Добропарку неможна. Але є можливість орендувати велосипед, щоб оглянути територію за визначеним маршрутом. Велосипед в оренду можна взяти в Сервіс-центрі поряд з парковкою.

 

На більшості світлин позначено авторство, проте власність деяких ми, на жаль, не знайшли. Якщо Ви володієте подібною інформацію, напишіть нам, будь ласка, на mycheaptripua@gmail.com. 

схожі