Кінець авіаквитків по 10 євро: в ЄС встановлять мінімальну ціну на авіарейси

Міністр транспорту Франції Клеман Бон заявив, що його відомство підготує законопроєкти, які регулюватимуть мінімальну ціну на авіаперельоти в Європейському Союзі. Необхідність цього він обґрунтовує боротьбою зі змінами клімату.

Про це пише ЦТС.

«Квитки на літак за 10 євро, коли ми перебуваємо в розпалі екологічного переходу, більше неможливі. Це не відповідає їхній ціні для планети», — заявив міністр. «Я відкрито закликаю оподатковувати діяльність, що забруднює довкілля, щоб інвестувати в екологічний перехід»,

— додав міністр транспорту Франції Клеман Бон.

За словами Бона, уряд його країни також планує збільшити податок на рейси, що вилітають з аеропортів Франції, щоб за рахунок нових надходжень збільшити інвестиції в залізничний транспорт.

“Я відкрито закликаю оподатковувати діяльність, що забруднює навколишнє середовище, щоб інвестувати в екологічний перехід”,

– додав він.

За словами Бона, уряд його країни також планує збільшити податок на рейси, що вилітають з аеропортів Франції, щоб за рахунок нових надходжень збільшити інвестиції в залізничний транспорт.

Раніше у Франції офіційно заборонили внутрішні авіарейси на коротких маршрутах, які можна подолати на потязі менш ніж за дві з половиною години.

А нещодавно стало відомо, що уряд Бельгії пропонує, щоб європейські країни на рівні ЄС ввели податки на пальне для літаків та на авіаквитки. Отримані податкові надходження хочуть скерувати на підтримку залізничного транспорту.

Нагадаємо, що в минулому році виконавчий директор Ryanair Майкл О’Лірі заявив, що лоукостер більше не буде пропонувати рейси за найнижчими цінами через різке зростання вартості палива. “Немає сумніву, що на нижньому рівні ринку наші справді дешеві розрекламовані тарифи – за один євро, за 0,99 євро, навіть за 9,99 євро – я думаю, ви не побачите таких тарифів протягом наступних кількох років”, – відзначав топ-менеджер.

схожі