Іспанія скасовує плату за проїзд у потягах

З 1-го вересня проїзд у потягах іспанської державної компанії Renfe стане безкоштовним, повідомляє CNN. Рішення влади стало реакцією на енергетичну кризу в Європі.

Проїзд потягами Іспанії стане безкоштовним з 1 вересня.

Безоплатний проїзд стосується тільки багаторазових поїздок на короткі й середні відстані (приміські сполучення). В абонемент повинно входити не менше 10 багаторазових поїздок. Пропозиція не включає одноразові квитки та квитки на великі дистанції.

100% знижка на квитки буде діяти до кінця поточного року.

Згідно з повідомленням Міністерства транспорту Іспанії, цей захід заохотить іспанців й туристів максимально користуватися громадським транспортом, гарантувавши поїздки безпечним, надійним й екологічним способом в умовах зростання цін на паливо й енергію. 

Безоплатний проїзд буде діяти на поїздах, які обслуговує Renfe – Cercanías, Rodalies та Media Distancia.

Безплатний проїзд буде застосовуватись до шести типів квитків на середні відстані та 10 разові залізничної перепустки Cercanías та Rodalies, термін дії яких 30 днів.

Шість ваучерів на обслуговування Media Distancia, які стануть безкоштовними:

  • Regional 10 Voucher
  • Simple 10 Card
  • Free 10 Card
  • Regional Monthly Pass
  • Simple 40 Monthly Card
  • Free 40 Monthly Card

Media Distancia – це регіональні поїзди, які пов’язують різні міста та селища з їхніми регіональними столицями. Ці з’єднання охоплюють залізничні відрізки менше 300 кілометрів.

Пропозиція не поширюється на квитки в один кінець, а також виключені кілька інших транспортних ваучерів, таких як Madrid’s multi-use pass (який дозволяє пасажирам подорожувати автобусами Metro, Cercanías та EMT) та AVE vouchers Іспанії для швидкісних потягів.

Іспанія – не єдина європейська країна, яка вжила заходів для зниження вартості громадського транспорту. Минулого місяця Німеччина запустила безлімітний місячний квиток на громадський транспорт у розмірі 9 євро, яким можна користуватися в місцевому та регіональному транспорті по всій країні. Пропозиція має діяти до кінця серпня.

Підготовлено за матеріалом Visit.Ukraine