Іспанія планує відкрити свої кордони для туристів після 20 травня

Іспанія відкриє свої кордони для іноземних туристів з третіх країн після 20 травня. 

Поки не відомі умови, правила в’їзду та перелік країн.

Зараз Євросоюз переглядає рекомендацію 912 Ради ЄС про тимчасове обмеження несуттєвих поїздок з країн, які не входять до Європейського Союзу.

Під час церемонії презентації, що відбулася у Національному парадорі Алькала-де-Енарес, міністр промисловості, торгівлі та туризму Рейєс Марото наголосив, що Іспанія “готова дуже скоро знову відкритись світові та привітати всіх, хто хоче провести ідеальний відпочинок після найгіршого року”.

Під час презентації міністр також нагадав, що в червні буде запущений цифровий зелений сертифікат (CVD) для сприяння мобільності між країнами ЄС.

Іспанія скасувала режим надзвичайної ситуації, введений для боротьби з поширенням інфекції, який діяв більше півроку. Країна також підтримує відмову від патентування на вакцини та закликає до розширення міжнародної співпраці.

Наразі Іспанія закрита для іноземних туристів з третіх країн. Виняток становлять особи, які мають дозвіл на проживання в ЄС, дипломати, медпрацівники, водії, члени екіпажів, студенти.

Нагадаємо, про відкриття кордонів також говорить сусідня Іспанія, а Греція та Болгарія – вже відновили дію українського безвізу на своїх територіях. 

А що загалом в Євросоюзі?

Європейська комісія вперше з початку пандемії рекомендувала країнам Євросоюзу дозволити в’їзд іноземним туристам, які пройшли вакцинацію від коронавірусу сертифікованими на території об’єднання препаратами.

Про це вказано у заяві Єврокомісії.

«Єврокомісія пропонує [державам ЄС] дозволити в’їзд на територію Євросоюзу з не необхідними цілями не тільки для осіб, що прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але також для тих хто отримав всі рекомендовані дози вакцини, дозволеної в ЄС», — вказано у повідомленні.

Нагадаємо, станом на сьогодні в ЄС сертифіковані 4 препарати – Pfizer, Astra-Zeneca, Johnson&Johnson та Moderna. 

У заяві зазначено, що дозвіл може бути також поширений на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях.

ВАЖЛИВО: Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно — Єврокомісія може лише давати рекомендації в цій сфері. Проте до цього держави прислухалися до Брюсселя. Раніше там рекомендували тримати кордони закритими.

Єврокомісія також запропонувала підвищити планку допустимої кількості нових випадків зараження COVID-19 у країнах, щоб розширити список держав, громадяни яких можуть відвідувати Євросоюз незалежно від вакцинації.

Як це буде регулюватися?

Швидше за все, мова йде про ті ж “паспорти вакцинації”. Їх в ЄС планують запустити до кінця червня (хоча деякі країни тестуватимуть такі документи вже у травні). Почитати про них можна за цим посиланням. 

В нашому уряді переконують, що український Цифровий сертифікат про імунітет від COVID-19 буде сумісним з аналогічним документом Євросоюзу. Кажуть, що це дозволить щепленим українцям без перешкод подорожувати Європою. У документі буде зазначено, чи хворіла людина на COVID-19, чи зробила щеплення — або який у неї результат ПЛР-тесту.

Зазначимо, на національному рівні ідея «ковід-паспортів» уже втілюється в життя. Від кінця січня Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи.

В Ізраїлі — лідері за темпами вакцинації від коронавірусу — уряд видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини. На початку лютого Греція та Ізраїль підписали угоду, згідно з якою щеплені від COVID-19 зможуть подорожувати між країнами без обмежень.

Як зекономити більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.

схожі