Мобільний зв’язок закордоном – надважлива річ. Не тільки для тих, хто хоче бути завжди на зв’язку з рідними чи просто викласти нову світлину в Інстаграм, а й для тих, хто хоче завжди мати доступ до карт, аби не загубитися, а також подивитися розклад транспорту, з’вязатися з хостом, віднайти місце, де можна недорого поїсти тощо.
Часто виходить так, що дешевше користуватися роумінгом від українських мобільних операторів, ніж купувати місцеву сім-карту. Наприклад, в Іспанії ви заплатите близько 10 євро, як місячна абонплата приблизно за 5-8 Гб інтернету, проте аби придбати цю сім-карту заплатити треба більше 40 євро. 50 євро за мобільний зв’язок? Звучить не дуже привабливо! Тому як максимально зекономити і при цьому користуватись інтернетом на високій швидкості – розберемося.
Роумінг
Роумінг – це надання послуг мобільного зв’язку вашим оператором за межами його мережі. Як це працює? Ваш мобільний оператор домовляється з операторами в інших країнах про те, щоб використовувати їхні мережі, за це він виплачує їм домовлену суму, а ви відповідно – платите своєму українському оператору.
Користуватися таким зв’язком закордоном ви можете так само, як і в Україні – писати, телефонувати, серфити в Інтернеті. Єдиний нюанс – це обійдеться вам значно дорожче.
Поділюся лайфхаками про те, як використовувати роумінг ефективно і при цьому максимально зекономити:
- Вимкніть доступ до інтернету для непотрібних додатків. Вони будуть «їсти» ваш інтернет для того, аби завантажити оновлення, передавати якісь дані, соцмережі будуть оновлювати стрічку новин тощо. Якщо ви впевнені, що для вас це непотрібно, в налаштування телефону закрийте доступ до мобільного інтернету для всіх додатків або лише деяких, які точно не знадобляться. Рекомендую обмежити доступ насамперед для соцмереж – вони забирають найбільше трафіку.
- Не хочете зовсім користуватися інтернетом – вимкніть його. Натомість залиште лише голосові дані. Тобто ви зможете здійснювати телефонні дзвінки, проте передача інтернет-даних буде відключена. Якщо це не зробити, телефон може підключитися до інтернету будь-коли і в будь-якому місці, з вас же буде знята стандартна денна абонплата. Про її розміри читайте далі.
- Оберіть найвигідніший тариф. Прогляньте умови надання роумінгу від українських операторів і оберіть той, що найбільше підійде саме для вас. Базові тарифи на момент написання матеріалу були такими (для більшості країн Європи):
[table id=2 /]
- Вимкніть автоматичні оновлення телефону, планшету, ноутбуку тощо. Часто Ваш телефон може оновлюватися автоматично, і вдома ви цього навіть не помічаєте. Проте закордоном у вас буде не так багато трафіку, щоб дозволити собі таку розкіш. Зайдіть в налаштування і вимкніть всі оновлення через мобільний інтернет, нехай Ваш телефон почекає до того часу, поки ви дійдете до найближчої точки wi–fi.
Використовуйте безкоштовний wi-fi скрізь, де тільки зможете знайти
Це допоможе неабияк зекономити дорогі роумінгівські мегабайти. Якщо ж не знаєте, де шукати безкоштовну мережу, завантажте на телефон додаток Wi–fi Map. Там знайдете більше 100 тисяч точок по всьому світу. В додатку є і паролі до захищених мереж.
Подбайте про безпеку своїх даних
Намагайтеся не заходити в додатки мобільного банкінгу чи будь-які інші додатки, в яких міститься ваша особиста інформація. У крайніх випадках – використовуйте VPN. Це захистить ваші дані від викрадення через спільну мережу. Шахраїв на цих справах вдосталь!
Скористайтеся послугами місцевих операторів
Якщо ви приїхали в країну на досить тривалий термін (від 7 днів), повернетеся туди ще не один раз або подорожуєте в бізнес цілях, коли потрібно багато дзвонити чи використовувати інтернет гігабайтами – зверніться до послуг місцевих операторів. Це вийде дешевше, ніж роумінг, і зручніше, ніж пошук безкоштовного wi-fi.
Наприклад, якщо їдете в Єгипет – сміливо купуйте місцеві сім-карти, за 3-5 доларів отримаєте декілька Гб інтернету, яких точно вистачить на все, що треба.
Врахуйте, що в різних країнах – різні умови видачі сім-карти. В Польщі і тому ж Єгипті їх можна отримати лише з закордонним паспортом; в Чехії та Німеччині з вас вимагатимуть рахунок у місцевому банку, з якого будуть знімати місячну абонплату; в Туреччині місцеві сімки підтримуються лише в певних телефонах, офіційно зареєстрованих в країні. Таких особливостей безліч, тому спочатку обов’язково ознайомтеся з ними.