ЯК ДЕШЕВО дістатися до Катовіце

Всі можливі варіанти потрапити до Катовіце: пішки, поїзд, автомобіль, літак. Від бюджетного до найдорожчого, швидкого до повільного, зручного та з пересадками. 

Прямий переліт з WizzAir

Чесно кажучи, це найзручніший і часто найбільш бюджетний варіант. Якщо купувати квитки завчасно, можна вихопити їх за ціною 269 гривень. Це значно дешевше, ніж добиратися поїздом чи автобусом, до того ж – значно швидше!

WizzAir виконує рейси в Катовіце з трьох українських міст – Києва, Львова та Харкова. 

Важливо знати: аеропорт Катовіце розташований в годині часу від самого міста. Вартість переїзду складе 20 злотих або 140 гривень.

Загальна вартість: від 409 гривень.

Час в дорозі: близько 3 годин.


Інтерсіті + автобус

З Києва іде одразу два поїзда Інтерсіті до польського прикордонного міста Перемишль – 0 6 та о 6.52 ранку. Перший зупиняється лише у Львові, тому приїжджає о 12.25 за польським часом, другий поїзд прибуває в Перемишль о 15.03 (можливі затримки на кордоні, але не знайшов випадків, коли це займало понад 20 хвилин).

З поїзда потрібно буде пересісти на автобус, який відправляється з автобусного вокзалу (декілька метрів від залізничного – легко знайти на карті). Є рейс о 16.10 та 16.30. В обох випадках в Катовіце приїдете о 22.00.

Загальна вартість: поїзд від 570 гривень + автобус від 290 гривень = 860 гривень.

Час в дорозі: близько 16 годин.


Прямий автобус з Києва

До Катовіце можна дістатися і прямим автобусом з Києва. Величезний недолік тут – непрогнозовані затримки на кордоні. Замість 18 заявлених перевізником годин можна їхати цілих 30 або і більше. Як на мене, воно того не варте. Переїзд автобусом некомфортний, довгий і НАЙДОРОЖЧИЙ спосіб.

Загальна вартість: від 630 гривень.

Час в дорозі: від 18 годин.


Пішки через кордон + автобус

Цей варіант працює зі Львова (сюди можна приїхати поїздом ледь не з кожного куточка України). Вибиратися треба зранку. До пішого переходу можна доїхати на електричці Львів – Мостиська 2 – Держ.кордон за 16 грн (ходить двічі на день, розклад можна глянути тут).

Далі Ви йдете на  пропускний пункт, де спочатку проходите кордон з українського боку, а потім з польського. Можуть запитати мету відвідин Польщі, де працюєте вчитесь. Якщо їдете з туристичною метою, бажано мати при собі бронювання готелю та гроші (можна просто показати банківську картку). Звісно, що варто дотримуватися норм і не везти контрабанду. Норми перевезення товару через кордон можна знайти тут.

Далі потрібно пересісти на автобус, який відправляється з зупинки прямо за прикордонним пунктом Медика. Є рейс о 16.10 та 16.30. В обох випадках в Катовіце приїдете о 22.00. Іноді квитки від Neobus бувають за ціною 2 злотих, останній такий розпродаж. 

Загальна вартість: електричка 16 гривень + автобус від 290 гривень = 306 гривень.

Час в дорозі: близько 16 годин.