Дивовижні локації в Україні, які ми маємо відвідати після війни

В Україні чимало цікавих місць, які обов’язково вразять вас – печери, каньйони, моря, гори, степи, пустелі, озера тощо. Тенденція подорожей Україною з’явилася ще під час пандемії, втім тепер буде новий бум – як тільки ми переможемо, будемо кататися рідненькою і роздивлятися унікальні місця.

Мукачівський замок паланок

Просто гляньте на цю красу. Це ж в рази гарніше за замок у Братиславі – розкішний палай посеред гір з високими мурами і червоними черепичними дахами. А просто уявіть, які краєвиди відкриваються там вгорі. Фундаментом фортеці стала стародавня вулканічна гора, а саме місто будувалося пізніше, саме навколо замку, в якому люди ховалися від набігів численних ворогів.

До речі, не забудьте прогулятися і самим містом Мукачево. Якщо поїхати туди навесні – потрапите на гарнющий цвіт сакур.

Древня Тустань

Древня, потужна і атмосферна, фортеця Тустань сьогодні приваблює безліч туристів зі всієї країни, а крім того – тут щороку проводиться історичний фестиваль з лицарськими боями і атмосферними музичними виступами. Знаходиться Туснань в селищі Урич, неподалік від відомого курорту Східниця.

Національний природний парк «Слобожанський»

Крізь парк проходять кілька екологічних стежок різної тематики. На стежці «Мурафського дача» ти зустрінеш старовинні дуби, яким уже кілька сот років, а стежка «До торф’яних болотах» познайомить з слобожанськими болотами і їх мешканцями. Наприклад, тут можна зустріти сімейства бобрів, а крім них ще близько 300 видів тварин.

Бузький Гард

Ландшафт Національного природного парку “Бузький Гард” заворожує величними каньйонами, широкими долинами, скелястими берегами річок. Ділянка суші, на якому він розташований, є однією із найдавніших в Євразії. Зараз парк займає територію понад шість тисяч гектар і розташований відразу на декількох районах Миколаївської області.

Національний природній парк “Олешківські піски”

Це справжня українська пустеля. З оазами, барханами, гадюками і отруйними павуками. Влітку пісок нагрівається до 75 градусів. А на “березі” пустелі ви зможете побачити найбільший у світі ліс, що висаджений людиною. Цікаво, що тривалий час Олешківські піски були закритою зоною, на території якої розташовувався військовий полігон СРСР.

Бирючий острів

Бирючий острів — південна, найбільш розширена ділянка Феодосійської коси, розташована в західній частині Азовського моря, край блакитної води та білосніжного піску. Це 24 кілометри піщаних дюн, які з материковою частиною з’єднує вузький перешийок, що ховається під водою в сезон весняних і осінніх штормів. Саме тоді Бирючий перетворюється в повноцінний, відрізаний від світу, острів. Азово-Сиваський національний заповідник — головна пам’ятка острова. Це ідеальне місце для тих, хто любить дику природу, оскільки тут безліч найрізноманітніших, в тому числі, рідкісних видів тварин.

Якщо ти хочеш побачити як піщані пляжі сусідять зі степовим різнотрав’ям, а могутні дуби з маслиновими деревами, акаціями та тюльпанами, отримати насолоду від аромату квітів, зустріти лисиць, диких качок та оленів — тобі точно сюди. Бери намет або бронюй місце на базі відпочинку, і вперед від міської метушні в обійми розкішної природи та моря.

Крим

Цей регіон відрізняється різноманітністю природних ландшафтів. Північну його частину займає степ; південні райони півострова – це покриті лісами Кримські гори. Вздовж південного узбережжя Кримських гір лежить прибережна смуга (від 2 до 5 км), де розміщені всесвітньо відомі курорти: Ялта, Алупка, Симеїз, Гурзуф, Місхор, Лівадія, Форос, Алушта.

Херсонський Гранд Каньйон

«Гранд-Каньйон» на території України один – в Херсонській області.

Опинившись в цьому каньйоні, природне диво Херсонщини, розумієш, що тебе оточують нетипові для України пейзажі. Тисячі років вода і вітер працювали в цьому місці, створюючи глибокі балки, які і утворюють Херсонський гранд-каньйон.

Відвідувати Херсонський гранд-каньйон рекомендують навесні або ж на початку літа. В цей час на балках виростає зелена трава, а в повітрі відчувається п’янкий аромат степових рослин.

Українські Карпати

Українські Карпати — частина гірської системи Східних Карпат (які поділяються на Зовнішні Східні Карпати та Внутрішні Східні Карпати) на Заході України. Їхня довжина від верхів’їв річки Сян до витоків річки Сучава становить 280 км, а ширина — понад 110 км.

Карпати – не найвища гірська система в Європі, але точно найгарніша і найрідніша для українців. Піднятися на Говерлу, прогулятися полонинами, наїстися бринзи, баноша чи грибної юшки – можна складати список одразу на кілька тижнів або і місяців.

 Якщо ви маєте свої місця сили в Україні і хочете ними поділитися, напишіть нам, будь ласка, на mycheaptripua@gmail.com. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.